Новини » Регіони 9 квітня, 2012, 10:06
79-річна бабуся оберігає замок на Тернопільщині, який отримала у спадок

На Тернопіллі у Микулинецькій фортеці прописана бабця Стефа. Живе тут жінка від народження. Будинок у замку успадкувала від матері, а та в свою чергу отримала це помешкання ще від польської графині Рей.

Десятки років родина Болой оберігала Микулинецьку фортецю від руйнувань, відганяла від свого будинку хуліганів і непроханих гостей. Як сьогодні живе бабця Стефа у замку і які таємниці приховує в собі давня фортеця дослідили тележурналіти каналу ZIK.

Зайти на обійстя у фортеці не так просто: декілька собак переконливо стають на шляху непроханих гостей. Сусіди підказують – господині немає вдома. Пані Стефанію дійсно знаходимо у місцевому шпиталі. Майже восьмидесятирічна жінка нарікає – часто хворіє, тому й готуватися до Паски, яку, як католичка, святкує цієї неділі, уже й не дуже може.

Будинок-фортецю пані Стефанія отримала у спадок від матері, а та – від останньої власниці з роду Реїв – графині Юзефи. Надзвичайно багата та  шляхтянка, втративши дітей, вона померла під час Другої світової. Замок офіційно подарувала вірній служниці – матері пані Стефанії.

За радянських часів житло у фортеці офіційно визнали власністю родини Болой. Нині у Микулинцях за адресою вулиця Галицька, 2 офіційно прописана бабця Стефа і знаходиться державний архітектурний заповідник..

За словами архітектора та історика Ярослава Палихатого, бабця фактично оберігає від руйнування цей замок. Але в подальшому необхідно буде вирішувати питання про відселення.

Переселитися з фортечних мурів Стефа Болой не проти – адже для літньої людини жити без елементарних вигод не просто. Однак, каже, не дуже й пропонують. Відтак вже 79-ту в житті Пасху жінка святкуватиме у своєму замку. У бабусі зараз одна розрада – вишивання. Улюблену справу не покидає навіть у лікарні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 15:49 :38