Новини » Львів 29 березня, 2012, 15:03
Ватикан офіційно викриває секту Догнала
  • 29 березня 2012 р. Митрополит Львівський Ігор Возьняк під час прес-конференції на тему: Деструктивна секта «Догналівців», її вплив та маніпулювання почуттями віруючих.
  • 29 березня 2012 р. Прес-конференція на тему: Деструктивна секта «Догналівців», її вплив та маніпулювання почуттями віруючих.

29 березня у Ватикані Конгрегація у справах віровчення оприлюднила заяву «Про канонічний статус «самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів». Йдеться про о. Ілля Догнала, о. Маркіяна Гітюка, о. Методія Шпіржіка і о. Роберта Обергаузера, які заснували так звану секту Догнала.

Про це сьогодні йшлося сьогодні на прес-конференції у Львівській архієпархії УГКЦ.

Як пояснив Митрополит Львівський Ігор Возьняк, група Догнала деструктивно діє вже деякий час, використовуючи підбурювання людей, чинячи різні наклепи на ієрархів, владик, виходячи навіть поза межі України. «Їх давно поставили поза церковну спільноту, та вони продовжують діяти. Три з них – громадяни не України, лише один з України. Це самозвані, самопроголошені єпископи. Ця група не має нічого спільного з нашою Церквою, тому ми звернулися до Конгрегації у справах віровчення, щоби вони сказали своє слово. І ми отримали цей документ», – пояснює владика.

У заяві Конгрегації йдеться, зокрема, про те, що Конгрегація, повністю відмежовуючись від дій згаданих самозваних «єпископів» і від їх вищенаведених неправдивих заяв, формально заявляє, що не визнає дійсності їхніх єпископських свячень і всіх тих свячень, котрі від них пішли чи походитимуть. За своїм канонічним статусом чотири згадані самозвані «єпископи» є екскомунікованими, оскільки були визнані винними у низці злочинів – розпалюванні бунту, наклепам тощо.

«Вони називають себе Українська греко-католицька правовірна церква, але такої церкви не існує, і вони не мають нічого спільного з Католицькою церквою – ні нашою, ні Латинською, – каже владика Ігор. Вони не можуть діяти навіть, як священики, бо поставлені поза Церквою».

Апостольський Престол застерігає вірних не приєднуватися до групи «підгорецьких єпископів» та закликає до спільної молитви, «щоб вони розкаялися і повернулися до повного сопричастя з Католицькою церквою».

Цей декрет Львівська архієпархія УГКЦ має намір проголосити в Церкві, довести до вірних.

Канцлер Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Сергій Ковальчук додає, що Конгрегація у справах віровчення була заснована у 1542 року. Вона, як і кожна Конгрегація, діє від імені Папи. І рівень цієї заяви є найвищим. «Цією заявою Святий Престол ще раз підтвердив свою чітку позицію стосовно цієї секти. Ця група намагається отримати від української влади своє визнання, використовуючи назву Католицька. І саме проти цього виступає Конгрегація. Друга річ – це те, що свячення цих осіб є неправосильними. Ці особипросто перебрані в священичі ризи, які діють неправомірно і в такий спосіб вводять в оману наших вірних», – наголошує отець Сергій Ковальчук.

Довідка ЗІКу.

Заява Конгрегації у справах віровчення про канонічний статус «самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів», отців Іллі Догнала (Eliáš DOHNAL), ЧСВВ, Маркіяна Гітюка, ЧСВВ, Методія Шпіржіка (Metodej ŠPIŘIK), ЧСВВ і Роберта Обергаузера (Robert OBERHAUSER)

1) Святий Престіл з глибоким занепокоєнням спостерігав за діяльністю, розпочатою отцями Іллею Догналом (Eliáš DOHNAL), ЧСВВ, Маркіяном Гітюком, ЧСВВ, Методієм Шпіржіком (Metodej ŠPIŘIK), ЧСВВ, і Робертом Обергаузером (Robert OBERHAUSER), які, будучи виключені з Василіянського чину св. Йосафата, згодом самопроголосили себе єпископами Української греко-католицької церкви. Згадані священнослужителі своєю впертою поведінкою продовжують виступати проти церковної влади, завдаючи моральної і духовної шкоди не тільки Василіанському чину святого Йосафата й Українській греко-католицькій церкві, але й Апостольському престолу і цілій Католицькій церкві. Все це спричиняє розділення та неспокій поміж вірними. Вищеназвані священнослужителі, створивши групу підгорецьких «єпископів», нещодавно намагались отримати від компетентної цивільної влади своє визнання і подальшу реєстрацію як «Українська правовірна греко-католицька церква».

2) Представники Церкви на різних рівнях з самого початку цих сумних подій марно намагалися переконати їх не займатися діяльністю, яка, серед всього іншого, може ввести в оману вірних – що так і сталося з деякими з них.

3) Святий Престіл, який дбає про захист єдності і миру Христового стада, сподівався, що вищеназвані священнослужителі покаються і незабаром повернуться до повного сопричастя з Католицькою церквою.

На жаль, останні події, а саме невдала спроба державної реєстрації «підгорецької» групи під назвою «Українська правовірна греко-католицька церква», показали їхню впертість.

4) Отож задля охорони спільного добра Церкви і «спасіння душ», взявши до уваги те, що самозвані підгорецькі «єпископи» не подають ніяких ознак розкаяння, а продовжують творити сум’яття і заколот у спільноті вірних, особливо наклепами на представників Святого Престолу і місцевої Церкви та запевненнями, що Найвища влада Церкви володіє документацією, яка мала б підтвердити повну дійсність їхнього єпископського свячення,

Конгрегація у справах віровчення прийнявши прохання, подане церковною владою Української греко-католицької церкви, а також іншими декастеріями Святого Престолу, вирішила даною заявою повідомити вірних, особливо з країн походження цих священнослужителів-самозванців «єпископів», про їх теперішній канонічний статус.

5) Ця Конгрегація, повністю відмежовуючись від дій згаданих самозваних «єпископів» і від їх вищенаведених неправдивих заяв, формально заявляє, що не визнає дійсності їхніх єпископських свячень і всіх тих свячень, котрі від них пішли чи походитимуть. Крім того, нехай буде відомо, що за своїм канонічним статусом чотири згадані самозвані «єпископи» є екскомунікованими відповідно до кан. 1459 §1 Кодексу канонів східних церков (ККСЦ), оскільки вироком другої інстанції Звичайного Трибуналу української верховно-архиєпископської церкви від 10 вересня 2008 вони були визнані винними у злочинах, про які сказано в канн. 1462, 1447 і 1452 ККСЦ, тобто в злочинах незаконного присвоєння уряду; розпалюванні бунту і ненависті проти певних ієрархів і підбурювання їх підлеглих до непослуху; а також злочині нанесення шкоди чиїйсь добрій славі через наклепницькі заяви.

6) Нехай також буде відомо, що назву «католицька», використовувану групами не визнаними компетентною церковною владою, слід вважати порушенням закону і зловживанням, відповідно до кан. 19 ККСЦ.

7) Вірні, тому, є зобов’язані не приєднуватися до вищеназваної групи, оскільки вона, зі всіма канонічними наслідками, є поза церковним сопричастям, та покликані молитися за членів цієї групи, щоб ті розкаялися і повернулися до повного сопричастя з Католицькою церквою.

З Палацу Сант Уфіціо, 22 лютого 2012.

Вільям Кардинал Левада,

Префект

+ Луїс Ф. Ладарія, ТІ

Титулярний Архиєпископ Тибіки

Секретар

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:07 :54