Новини » Газета ZIK 15 березня, 2012, 17:20
Начальникові Львівщини показали «жовту картку»

Депутати облради висловили недовіру Костюку

У вівторок депутати Львівської облради таки проголосували за висловлення недовіри голові обласної адміністрації Михайлові Костюку. Хоча з усіх 116-ти обранців Львівщини до сесійної зали з’явилися лише 104 депутати, а «за» недовіру проголосувало ще менше – 74. Тож обіцяне сталося – облрада недовіру ставленикові президента таки висловила. Для повної недовіри у 2/3 голосів забракло пари бюлетенів. 

Результати голосування матимуть символічний характер – рішення про подальшу долю голови ОДА залишається суто у компетенції президента, який його на цю посаду і призначив. Формальні підстави вимагати в керівника держави розгляду питання відставки губернатора дає лише дві третини голосів депутатського корпусу, у ситуаціях із більш скромними результатами він може обмежитися відпискою, чому залишатиме обласного представника на посаді. Щоправда, за власною інформацією тижневика ZIK, про те, що голосів забракне, було відомо вже напередодні й Адміністрація президента міцно тримала руку на пульсі, активно обробляючи деяких депутатів облради. Депутатам-держслужбовцям натякнули: буде «погане» голосування – полетите з посад. Для демонстрації серйозності намірів із тепленького місця у податковій злетів депутат від «Фронту змін» непотопельний генерал Василь Пісний. Офіційно це пояснили скороченням його посади як такої (див. стор. 15), хоча зазвичай посадовців подібного рангу «всуху» не звільняють, а лише переводять на іншу синекуру. 

З’ясувати, члени якої фракції «злили» тріумфальне голосування, не вдасться. Голосування було таємним, депутатів навіть зобов’язали відмовитися на цей час від мобільних телефонів. Це було потрібно, аби убезпечити їх від тиску – щоби не було спокуси відзвітувати про свій вибір перед владою. На журналістські камери свої бюлетені показували лише партійці Олега Тягнибока. Тут, певно, діяла інша логіка – аби у лавах найбільш дисциплінованої фракції не завівся «зрадник».

Щоправда, навіть відсутність розгромної недовіри свідчить про непросту подальшу долю Костюка. За три з половиною місяці йому не вдалося показати якихось успіхів у контролі над Львівщиною, а це якраз і може призвести до його відкликання президентом. 

І тут логіка може бути проста – «якщо ти і зараз зі скрипом облраду контролюєш, то як будеш забезпечувати результати виборів?» 

газета ZIK №10 (15 березня 2012р.)

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:44 :38