Новини » Львів 9 березня, 2012, 13:04
У Львові експонуються роботи художника Безніска за мотивами творів Шевченка

У Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка експонуються офорти й лінорити за мотивами поетичних творів Шевченка, що представляють частину монументального доробку Євгена Безніска, яку автор присвятив Кобзареві та філософським рефлексіям над його поезіями.

Про це ЗІКу повідомили сьогодні у відділі культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема, йдеться про роботироботи: «Катерина», «Сон (комедія)», «І досі сниться», «У тієї Катерини», «У перетику», «Марія», «Великий льох», «Титарівна», «Садок вишневий», «Коло гаю чистім», «Сотник» та ін.

Євген Безніско – видатний український графік та живописець, лауреат Шевченківської премії. Закінчив Львівський державний інститут ужиткового та декоративного мистецтва (1964 р.). Заслужений художник України (1989 р.), член Спілки художників України (1968 р., Львівська організація). Працює в галузі станкової та ілюстративної графіки, живопису.

Упродовж багатьох років мистецької діяльності створив велику кількість офортів, кольорових та чорно-білих ліноритів за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника.

Також Безніско захоплювався екслібрисами – його авторству належать понад 200 книжкових знаків для бібліотек багатьох відомих осіб. Митець неодноразово звертався і до євангельських сюжетів, особливе місце у його творчості належить портретним роботам визначних постатей України, не полишала байдужим художника й краса рідного краю.

У 1997 році митець працював у Чорнобильській зоні над циклом «Чорнобильська Голгофа».

Безніско брав участь у багатьох виставках в Україні та за кордоном, його роботи зберігаються у музеях США, Аргентини, Канади, Франції та ін. Творчість Євгена Безніска, яскравого й самобутнього представника сучасного українського мистецтва, – це яскрава сторінка в історії як української, так і європейської культури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:35 :40