Новини » Суспільство 30 січня, 2012, 10:35
Українській Вікіпедії – вісім років

30 січня виповнюється 8 років відтоді, як була створена перша стаття в україномовному розділі Вікіпедії.

Про це ЗІКу повідомили в прес-службі ГО «Вікімедіа Україна».

Перша зареєстрована спроба створити статтю в українській Вікіпедії датується 26 січня 2004 року. Тоді анонімний користувач написав одне слово – «Географя» (орфографія автора збережена). А вже за кілька днів, 30 січня, була створена перша цілком змістовна стаття в українській Вікіпедії – «Атом». Цю статтю започаткував незареєстрований користувач з Японії. За місяць з’явилась перша інформація на українських форумах.

Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано україномовний розділ Вікіпедії. На той час у ньому було вже 1000 статей. До кінця року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 10 тисяч.

Сьогодні українська Вікіпедія – є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховуються більше 360 тисяч статей. До прикладу, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – Українській Радянській енциклопедії було близько 50 тис. статей.

Наразі українська Вікіпедія займає 14 місце за кількістю статей серед 282 мовних розділів. В ній нараховується більше 1900 зареєстрованих користувачів, які впродовж останнього місяця здійснили принаймні одне редагування, а за всю історію її редагувало більше 20 тисяч користувачів. За темпами зростання популярності вона є другою Вікіпедією у світі після китайської.

Довідка.

Вікіпедія – багатомовна он-лайн енциклопедія, яка була створена 15 січня 2001 року Джиммі Велзом. Основний принцип Вікіпедії полягає у тому, що кожна людина, яка має доступ до Інтернету, може її редагувати. При цьому редактори Вікіпедії працюють на волонтерських засадах. Наразі вона є найбільшою он-лайн енциклопедією у світі: створено більше 20 млн статей 282 мовами світу. Вікіпедія та ряд інших вікі-проектів підтримуються неприбутковою американською організацією «Фонд Вікімедіа».

В Україні регіональним представництвом «Фонду Вікімедіа» є громадська організація «Вікімедіа Україна», яка замається популяризацією Вікіпедії в Україні та сприянням поширенню вільних знань.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:24 :14