понеділок, 30 січня, 2012, 12:57 Львів
«Пласт» готується до сторічного ювілею

Найстарша скаутська організація України – «Пласт» – готується до сторічного ювілею.

Тому на урочистості з’їдуться скаути зі всього світу. Ювілейна міжкрайова пластова зустріч пройде у Львові – саме тут першою пластовою присягою і дали офіційний старт діяльності організації. Найбільш масові урочистості заплановано на літо, а завершать святкування у День незалежності України, 24 серпня, повідомляє телеканал ZIK

На ювілейну міжкрайову пластову зустріч чекають гостей з різних континентів. Відтак, оргкомітет зі святкування ювілею вже має повні руки роботи.

Щоправда, святкувати ювілей почали ще минулого року – в Австралії, Сполучених Штатах і Європі, де пласт є невід’ємною частиною життя активної української громади.

Тепер над українською частиною святкувань мудрує оргкомітет у Львові. Адже саме тут наприкінці серпня пройде головна частина ювілейних урочистостей. Члени оргкомітету вже ламають голову – як зорганізувати акції так, щоб тисячі їх учасників і гостей залишились задоволеними.

«Цей рік для пластунів буде найцікавіший, бо як юнацькі курені, так і кожен пластун особисто може взяти участь у проекті, внести свою вкладку, починаючи від вифлеємського вогню миру, який пластуни принесли і розповсюдили по всіх регіонах, і впродовж в року, в проектах сто добрих справ», – повідомила прес-секретар Надія Цюра.

«Кожен пластун, кожна юначка чи юнак можуть організувати акцію будь-якого рівня для свого гуртка, таким чином відсвяткувати пластове день народження, і сфотографувати число сто», – розповіла член оргкомітету до 100-ліття «Пласту» Оля Кійковська.

Найцікавішою частиною святкової програми стане ювілейна міжкрайова пластова зустріч. Вона розпочнеться 9 серпня і триватиме до Дня Незалежності. Перша частина зустрічі – це півсотні десятиденних таборів для всіх пластунів віком від чотирьох до ста чотирьох років. На табори з’їдуться пластуни з усього світу.

«Всі будуть в однакових умовах, тобто всі будуть жити в тих самих наметах, будуть робити їсти на вогні, будуть мати спільні ватри. Власне, ювілейна міжкрайова пластова зустріч робиться для того, щоб об’єднати всіх пластунів в Україні і в діаспорі, щоб усі могли познайомитись і знати, що таке «Пласт» в Україні, що таке «Пласт» за кордоном», – зазначила відповідальна за таборову частину Надія Митника.

Кожен табір, традиційно, матиме своє спрямування – їх учасники кататимуться на конях, літатимуть на парапланах або ж займатимуться віндсерфінгом. А після насичених таборових буднів повернуться до Львова. Розіб’ють наметове містечко на площі біля УКУ. І хоч тут зараз лежить сніг, у серпні в цій місцині яблуку ніде буде впасти – тут активно відпочиватимуть понад дві тисячі дітей.

«Часу вільного практично не буде. У нас буде програма дуже насичена, в нас буде чотири дні активістів, які будуть розкидані географічно. Це буде парк на Погулянці, Шевченківький гай, Підгорецький замок та на місці самого табору, тут біля УКУ, – розповів організатор другого етапу ЮМПЗ Роман Кучкуда.

Можна буде відпочити на мистецьких ділянках, спортивно- екстремальних, та лицарських, побувати у науковому наметі, та попірнати на морській точці. Організовуватимуть добробут пластунів півтисячі волонтерів.

«Є різні напрямки, куди можуть піти волонтери, як допомогти у господарській ділянці, технічній службі, забезпеченні програми чи проведенні вечора. Крім того, будуть забезпечені і їхні активісти, ми плануємо і ролики, і верхова їзда, і міні гольф», – зазначила відповідальна за волонтерство Маріанна Бобко.

Завершальним акордом свята стане урочиста ватра та закриття ювілейної міжкрайової пластової зустрічі – 24 серпня, у День Незалежності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 08:08:48