Новини » Львів 19 січня, 2012, 17:12
Дрогобицькій виправній колонії – 100 років

У Дрогобичі відзначили 100-річчя з дня заснування виправної колонії, де відбувають покарання засуджені з різних населених пунктів України.

Про це передає кореспондент ЗІКу.

За народною легендою, наближена до Австро-Угорського цісарського двору знатна особа Бриґіда Лемберґська домоглася спорудження діючої в’язниці на місці загибелі від рук розбійників свого чоловіка графа Лемберґського. Так за рікою Тисменицею, ліворуч від дороги з Дрогобича до Трускавця, на пагорбі виникло поселення за колючим дротом. Довкола нього височіли вартові вежі. Цю новобудову дрогобичани назвали Бриґідками. Теперішня офіційна назва установи – Дрогобицька виправна колонія №40.

Дрогобицькі Бриґідки були розраховані на утримання 700 засуджених. Першими в’язнями стали австрійські карні злочинці, переведені зі Станіславської (Івано-Франківської) тюрми. Вони і продовжили розбудову установи, працюючи на цегельні та побудові доріг.

Спорудження в’язниці було завершено у 1911 році. За Польщі в установі утримували під вартою вже не тільки кримінальних, але й політичних в’язнів. Це були переважно українські патріоти, які в умовах жорстокого окупаційного режиму різними способами і методами боролися за самостійність України.

У 1939-1944 рр. в’язниця використовувалася за прямим призначенням як радянською владою, так і німецькими окупантами. На території установи було страчено чимало військовослужбовців та мирного населення. Від 1944 року на території в’язниці поперемінно були тюрма для чоловіків загального режиму та жіноча колонія загального режиму. У 1954 році тут діяла вже дитяча трудова колонія п/я №53 Дрогобицької області.

Як «сороківка» установа почала функціонувати з 1958 року під назвою п/я ЯА 128/40.

На території ДВК-40 діє підприємство. Воно має переважно машинобудівний профіль. Основними напрямами діяльності є виробництво та реалізація продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного господарства: кованих виробів; столярних виробів; газетних кіосків; виробництво сітки металевої та ягози; кріплення для шахт; капітальний ремонт легкових та вантажних автомобілів тощо.

Щоб засуджені могли вчитися і здобувати професію, у ДВК-40 наказом Міністерства освіти і науки України у червні 2004 року створено Дрогобицький навчальний центр №40. Зараз на його базі 155 засуджених здобувають професію зі семи спеціальностей.

Відповідно до спільного наказу Міносвіти і науки України та Держдепартаменту, спільного наказу відділу освіти Дрогобицької міськради та ДВК-40, від 2002 року в установі функціонують 4 класи Дрогобицької вечірньої (змінної) школи №1, у яких навчають вчителі цієї школи. Зараз загальну середню освіту здобувають майже 100 засуджених.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 20:11 :56