Новини » Львів 19 січня, 2012, 10:12
24 січня – у Львові повторне віче «Спасибі меру Садовому за те, що пішки йду додому»

24 січня о 14.00 на площі Ринок відбудеться повторне віче щодо ліквідації нової транспортної системи.

Учасників віче збирають через соцмережі. Організатор акції – «Автономний опір». Вони пояснюють: у Львові запровадили нову транспорту систему – люди масово обурені цим нововведенням, адже ще досі ніхто не може зрозуміти, куди яка маршрутка їде.

«Беріть друзів та рідних, адже проблема торкається всіх! Приносьте з собою плакати, розтяжки, банери, словом – весь арсенал! Категорично забороняється організаційна чи партійна символіка! Також на віче буде вільний мікрофон для всіх бажаючих висловити протест», – йдеться в повідомленні.

Водночас до ЗІКу й надалі надходять скарги мешканців на нову транспортну мережу. Зокрема, мешканка Сихова пише, що на кінцевій зупинці (вул. Скрипника) доводиться чекати на маршрутку 20 хвилин, замість обіцяних 7-10 хвилин. Звідти автобус виїжджає вже переповнений. «Чи це нормально, що замість трьох автобусів, які курсували кожних 10 хвилин, люди мають їхати одним, який курсує раз у 20 хвилин? Позавчора цим маршрутом з вул. Скрипника до просп. Чорновола довелося їхати 1,5 години. Можливо, нам взагалі скасувати весь міський транспорт і ходити пішки на роботу або взагалі ночувати на роботі?», – риторично запитують люди.

Довідка ЗІКу.

Нагадаємо, 17 січня, біля Львівської міської ради під гаслом «Спасибі меру Садовому за те, що пішки йду додому!» відбулось перше народне віче на тему ліквідації нової транспортної системи у Львові. На акцію, організовану «Автономним опором», зібралося близько 150 львів’ян. Хоча до груп «Спасибі меру Садовому…», що зареєстровані у соціальних мережах, долучилося набагато більше людей, передає кореспондент ЗІКу.

«Основні вимоги, які ми ставимо, – це повна ліквідація нової системи, оскільки вона не працює. Для початку треба повернути стару систему і, безперечно, вдосконалити її», – заявила представниця «Автономного опору» Ярина Волошин. «Ніхто не забороняв громадянам приходити на прийом до мера. Якщо він нас сьогодні проігнорує, я думаю, що мешканці Львова будуть ходити до нього на прийом, але масово – по 50-100 людей. Тоді він не матиме вибору і змушений буде зреагувати, принаймні, на тих людей», – сказала вона.

Львів’яни, які прийшли на віче, найбільше нарікали на те, що після запровадження нової транспортної схеми окремі райони фактично залишилися відрізаними від центру, і вимагали повернути низку старих маршрутів – №91, 53, 75, 50, 83 та ін. Крім того, вони незадоволені тим, що через пересадки витрати на проїзд зростають у два-три рази.

Також обурені новим транспортним сполученням мешканці, які живуть в районі вул. Ряшівської. «Колись ми за 20-30 хвилин добирались, як люди, а тепер 1-1,5 год. – як скотина», – розповіли вони. Щодо маршруту 2а, то, кажуть, «частіше можна побачити НЛО». «Який хворий розум придумав їхати з Чорновола на Зелену через Привокзальну», «Садовий, сам покатайся новими маршрутами» – закликали написи на плакатах.

Нова транспортна схема – це результат корупції, щоб на тендерах заробити гроші, заявили учасники акції. Якщо влада не прислухається до їх вимог, то вони обіцяють через тиждень знову зібратися під міською радою, і тоді «розмова вже буде іншою».

Організатори повідомили, що комунальні служби у Львові активно знищували афіші про заплановану на сьогодні акцію. До учасників сьогоднішнього віча ніхто з міських посадовців так і не вийшов, тож вони передали свої вимоги у міську раду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:29 :00