live
Новини » Події

Тайфун на Філіппінах: загинуло 180 людей, 400 зникли безвісти

Потужний тайфун на півдні Філіппін у ніч з п’ятниці на суботу забрав життя щонайменше 180 людей.

Кількість жертв і зниклих безвісти внаслідок шторму та повені зростає щогодини.

За офіційними даними, станом на ранок суботи внаслідок негоди на Філіппінах загинули понад 180 людей, ще 400 – зникли безвісти. Близько ста тисяч жителів змушені були залишити домівки, повідомив уряд у Манілі. Зі швидкістю до 90 кілометрів на годину тайфун на ім’я «Ваші» вдарив по південному острову Мінданао, спричинивши повінь та зсуви ґрунту, передає  «Німецька хвиля».

Лише у місті Кагаян-де-Оро жертвами шторму стали близько ста осіб. 75 тіл вже знайдено у місті Іліган. За словами речника армії, серед загиблих багато дітей, які потонули. Стихія застала населення зненацька, посеред ночі, коли більшість уже спали. Рівень води за менше ніж годину зріс до одного метра.

Жертв може бути значно більше.

За даними керівника рятувальної служби Беніто Рамоса, сотні рятувальників нині шукають поранених, 400 осіб вже вдалося врятувати. Але кількість загиблих та зниклих безвісти зростає з кожною годиною. Уряд мобілізував майже 20 тисяч солдатів для усунення наслідків катастрофи.

Як повідомляють філіппінські метеорологи, тайфун пройшов далі на захід, поблизу сусіднього острова Негрос. У ніч на неділю «Ваші», ймовірно, досягне острова Палаван. Його можлива максимальна швидкість становить 75 кілометрів на годину.

Зазвичай південь Філіппін рідко потерпає від тропічних штормів. Найчастіше від тайфунів страждає найбільш густонаселений острів Лузон.

Loading...