Новини » Регіони 13 грудня, 2011, 11:25
Дубенський заповідник співпрацюватиме з одним із найбільших замків Європи

Угоду про співпрацю з відомим в Європі замковим комплексом у місті Гнєв (Республіка Польща) 12 грудня підписав Державний історико-культурний заповідник міста Дубна.

Це перший такий документ в історії закладу, який, за словами його директора Леоніда Кічатого, відкриває неабиякі перспективи для культурної співпраці не лише регіонів, а й обох країн.

Вже наступного року розпочнеться реалізація одного з пунктів угоди – працівники замку Гнєв, які займаються збереженням ремісничих середньовічних традицій (зокрема, ковальської справи), проведуть низку майстер-класів для працівників заповідника.

Крім того, в рамках угоди передбачається обмін науковими доробками, експозиціями, проведення конференцій, семінарів та круглих столів, організація спільних наукових проектів.

Варто зауважити, що угода є безстроковою і на її реалізацію польська сторона уже передбачила 150 тис. злотих. Зі свого боку, підтримувати закріплену на папері співпрацю пообіцяв і заступник голови обласної ради Олександр Чуприна. Від імені обласного керівництва він засвідчив повагу делегації з Польщі та висловив впевненість, що документ отримає організаційне та фінансове сприяння як на рівні міської, так і на рівні районної та обласної влади.

Також Олександр Чуприна провів перемовини з каштеляном замку Гнєв Янушем Стручинським щодо організації приїзду на Рівненщину депутата Європарламенту від Польщі Яна Козловського, який відповідає за українське питання в ЄС. Візит заплановано на початок 2012 року.

Довідка.

Державний історико-культурний заповідник міста Дубна було створено постановою Кабінету міністрів України № 444 від 14 червня 1993 року. На балансі закладу нині знаходяться Дубенський замок, Луцька брама, колишні монастир і костел бернардинів, синагога, Спасо-Преображенська церква, Юріївський храм, монастир кармеліток, Іллінський собор, численні світські будівлі ХVІІІ – ХІХ століть.

За результатами Всеукраїнської акції «7 чудес України. Замки. Фортеці. Палаци» Дубенський замок увійшов до десятки лідерів – як за підсумками інтернет-голосування, так і за версією експертів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:30 :53