Новини » Львів 22 листопада, 2011, 18:28
У Львові над входом Палацу Мистецтв розмістили горельєф Святого Луки

Над Святим Лукою, що на фасаді Палацу Мистецтв у Львові, встановили німб Святого Луки.

Про це сьогодні, 22 листопада, розповів голова Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Олег Микита під час відкриття виставки картин у Палаці Мистецтв - інформує кореспондент ЗІКу.

Горельєф Святого Луки розміщено над головним входом Палацу Мистецтв у Львові. Встановлення німбу над ним було передбачено у проекті, але не було вчасно зроблено. Сьогодні вранці, з нагоди відкриття виставки картин щодо вулиці Коперника у рамках пленеру «В просторі мистецького кварталу», німб над Святим Лукою встановили. Прийшли автори – архітектор Палацу Мистецтв Василь Каменщик та скульптори горельєфу Микола Посікіра і Любомир Яремчук (третій скульптор Дмитро Крвавич покійний).

«Святий Лука - це покровитель художників, один із євангелістів, який перший намалював Матір Божу. Раніше для встановлення німбу над ним не було коштів, але знайшлися добрі люди і сьогодні він прикрашає голову Святого Луки»,– зазначив Олег Микита.

За його словами, у Палаці Мистецтв не повинні відбуватися промислові виставки, наприклад. Тут повинно виставлятися «мистецтво високе і під Святим Лукою». 

Упродовж виставки заплановано провести аукціон. Частину коштів із нього віддадуть на видання книги про вулицю Коперника, іншу - повернуть усім тим, хто допоміг встановити німб над Святим Лукою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 20:26 :47