Новини » Львів 19 листопада, 2011, 17:19
У Львові книги XVIII-XIX ст. із фондів бібліотеки ім. Стефаника «літають» по вулиці

Сьогодні, 19 листопада, близько 15.00 журналіст ЗІКу став випадковим свідком, як з храму святих Петра і Павла (Костел єзуїтів), що у центрі Львова, вивозяться книги із фондів бібліотеки ім. Стефаника, які зберігалися там 65 років. Книги відтранспортовують у нове фондосховище, що на вулиці Авіаційній, 1. Кілька людей у військовій формі перекидають стопки книг з рук в руки, і вантажать у автомобіль. Книги XVIII-XIX століття буквально літають по вулиці, з них випадають сторінки, які абияк вкладають назад, не завжди хлопцям вдається зловити «подачу» і книги просто падають на землю, – це чітко видно на відео.

Журналіста ЗІКу здивувало таке необережне ставлення до національного надбання, відтак, вона взяла свій iPod і почала знімати на відео, те, як поводяться з історичною спадщиною, адже тут 2 мільйони 300 тисяч цінних книг.

Тоді до неї підійшло двоє охоронців, які намагалися заборонити зйомку і відібрати камеру. Але коли жінка пояснила чоловікам свої права і вони відійшли, покликали настоятеля храму – отця Степана Суса.

За словами журналістки отець попросив представитися і назвати ЗМІ, коли вона це зробила, почав комусь телефонувати, а жінка продовжувала знімати на камеру.

Це неабияк розсердило духівника, він перестрибнув через загороджувальну стрічку і накинувся на журналіста ЗІКу. Сказав, що через свою впертість, вона позбудеться камери, почав викручувати руки і відбирати iPod.

Коли йому це не вдалося, він покликав на допомогу одного з охоронців. Двоє дужих чоловіків тримали жінку за дві руки і відбирали камеру, яка була міцно затиснута у руці. Журналіст вчинила галас на цілу вулицю, почали збиратися люди, які проходили повз, тоді отець зупинився спробував домовитися, попросив стерти відео. В цей момент вона і вирвалася від них.

Залишаються риторичні питання: невже не можна поставити більше хлопців для відвантаження і передавати книги з рук в руки, а обов’язково жбурляти їх? Та що секретного у відвантаженні книг? Поведінку настоятеля храму ми залишимо без осудження та коментарів.

Нагадаємо, планується, що храм святих Петра і Павла (Костел єзуїтів) буде повністю звільнений від книг до 28 листопада. Після цього розпочнеться інтенсивне прибирання святині та підготовка до освячення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 12:42 :04