Новини » Регіони 11 листопада, 2011, 13:41
Мешканці Калуша відмовились від подарованого бюста Пушкіна

У Калуші відбулися громадські слухання, на яких обговорювали проект рішення міської ради про встановлення бюста поету Олександру Пушкіну. Напередодні з таким проханням до мерії звернулося ТзОВ «Карпатнафтохім». У результаті учасники громадського обговорення проголосували проти такої ініціативи.

Про це сьогодні, 11 листопада, повідомив власкор ЗІКу.

Згідно з проектом рішення Калуської міськради, мерія просила дати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «Карпатнафтохім» на встановлення бюста поету Олександру Пушкіну. У проекті рішення зазначено, що з таким клопотанням до міської ради звернувся директор «Карпатнафтохіму» Сергій Чмихалов. Це підприємство якраз займається реконструкцією вулиці Пушкіна у Калуші. Також, крім бюста Пушкіну, просили встановити у місцевому меморіальному сквері камінь з написом: «Дана площа побудована до святкування 20-річчя ВАТ «Лукойл» (дочірня структура російського нафтопереробного підприємства).

Проте учасники громадську слухань не лише відмовилися від бюста російському поету, а й запропонували перейменувати вулицю Пушкіна на Мазепи.

Ця ситуація викликала чималий резонанс у Калуші. Свою реакцію вже висловила молодіжна організація «Народного руху». У повідомленні організації йдеться: «У нашому місті споруджено лише пам’ятник Т. Шевченку та бюсти І. Франку й Д. Мендєлєєву. Вважаємо провокаційною ініціативу спорудження бюста російського поета у Калуші у той час, коли імена таких українських Героїв, як С. Бандера, В. Чорновіл, В. Стус увіковічнено лише меморіальними дошками чи горельєфами».

А в одній з калуських газет був опублікований коментар з цього приводу краєзнавця Миколи Когута: «Думаю, що встановлення бюста – зайве. По-перше, тому що є серед доробку Олександра Пушкіна твори антиукраїнського змісту, зокрема, і поема «Полтава». Без перебільшення, Олександр Пушкін – великий російський поет. Однак, безпосереднього відношення ні до нашого міста, ні до України взагалі він не мав. Свого часу, коли зайшла мова про перейменування вулиць, вирішили залишити попередню назву вулиці. Ну, нехай би так і було. Хоча встановлення пам’ятника – зайве.

Спочатку ми поставимо Пушкіна, а потім – і Достоєвського, і Короленка. Тим паче, що у бібліотеках попит на твори Олександра Пушкіна останнім часом зменшився. Можливо, твори російського поета запитують частіше у шкільних, дитячих і юнацьких бібліотеках, адже працю поета вивчають у загальноосвітніх закладах.

У нашому місті мають стояти монументи українським діячам, видатним краянам. Набагато доцільніше було б поставити пам’ятник людям, які безпосередньо доклалися до розвитку нашого міста».

17 листопада має відбутися сесія міської ради, яка повинна розглянути проект рішення про встановлення бюста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 05:26 :33