Новини » Відео

Президент Грузії українською привітав з Днем української мови та писемності

Михаіл Саакашвілі українською мовою привітав українців з Днем української мови та писемності.

Привітання Михаіл Саакашвілі було виголошене українською мовою на його персональній сторінці в соціальній мережі Фейсбук та показано в ранковому ефірі на телеканалі 1+1.

«Вперше я почув українську мову, коли приїхав в кінці 80-х на навчання до Києва. Пам’ятаю, мене вразило, як гарно, шляхетно звучить ця мова.

Лише згодом, навчившись розуміти її, мені стало очевидним, чому самі українці називають свою мову солов’їною: вона – барвиста та м’яка, але може бути і гострою та влучною...

...Мені здається, українська мова й уособлює становлення української державності.

Українська мова пройшла через горнило та зазнавала усіх принижень. Але й може пишатися, що саме нею написані справжні перлини світової літератури» – зазначив Михаіл Саакашліві, – в минулому – студент і випускник Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

«Українська мова, як і український народ, – волелюбна і горда. Вона витримала всі негаразди і виборола право на своє існування.

Кажуть, що мова народу – його душа. І саме такою, як українська мова, здається мені і українська душа – щедрою, м’якою і прекрасною. Але й – твердою, як кремінь, і нездоланною», – сказав президент Грузії.

Нагадаємо, українська влада проігнорувала День української мови та писемності.

Loading...