Новини » Львів 8 листопада, 2011, 17:04
Це позитивний наркотик для нас, – команда КВК «Львівської політехніки»

З нагоди сьогоднішнього, 8 листопада, Міжнародного дня Клубу веселих та кмітливих, представники команди КВК при НУ «Львівська політехніка» розповіли про життєві принципи гравців, гумор галичан, про політиків та зірок.

Про це розмова з Віктором Розовим та Сашком Лопушанським з команди «Загорецька Людмила Степанівна».

– Як створювалася ваша команда?

– Колись ми представляли збірну команду «Львівської Політехніки». Але у 2010 році команда розпалася на 2 частини – найактивніші увійшли до «Метр сімдесят», інші – до «Pazitiff». На наш погляд, обидві команди поодинці виступають чудово. На жаль, «Метр сімдесят» вичерпала себе і тому місяць тому виник абсолютно новий проект під назвою «Загорецька Людмила Степанівна». Він зараз є доволі успішним, з новою структурою та новим поданням жартів. Хлопці виграли ¼ ліги КВК Європи. Команда хоч молода, але зі старих учасників.

– Які критерії відбору майбутніх гравців?

– Усі намагаємося писати жарти разом. Звісно, в когось це виходить краще, а в когось гірше. Це стосується і акторів. Нам потрібні відповідальні учасники, адже команда КВК – це, перш за все, команда друзів та однодумців, а не просто група людей. Нам має бути смішно з одного й того ж. Наприклад, коли хтось себе добре зарекомендував на презентації університету і його помітили – ми також можемо його взяти. Перевага надається тим, у кому впевнені.

– Звідки черпаєте ідеї? Чи є якесь джерело натхнення?

– Найчастіше найбільш творчий процес припадає на ніч, коли не можеш заснути. А взагалі часто збираємося разом і щось пишемо разом. Якогось конкретного джерела натхнення немає – все приходить із життя, з якихось випадкових образів, подій, персонажів тощо. Намагаємося помічати щось цікаве чи смішне, І якщо глядач хоча б трохи впізнає себе на сцені – то це вже ключ до успіху.

– А з кого найцікавіше кепкувати – з політиків або зірок?

– Від політики взагалі намагаємося абстрагуватися, за винятком, якщо щось є дуже актуальним чи суттєвим. Алкоголь, наркотики, секс, гопники – це вже було пересміяно тисячу разів. Ми намагаємося подавати більш інтелектуальні жарти. Ми не йдемо назустріч глядацьким побажанням. Хоча галицькій аудиторії це цікаво – село, секс. Але ми не хочемо собі зраджувати. У 2006 році, коли тільки створилася інститутська команда, ми з самого початку вирішили, що жартувати на ці теми не будемо. Нас більше цікавлять література, історія. От, наприклад, коли ставили сцену зустрічі Канта і Ніцше, глядачі спочатку навіть не зрозуміли хто це такі.

Які сюрпризи очікують глядачів під час фіналу «Осінь політехніки» 17 листопада?

– Обов’язково приходьте на фінал бо буде дуже цікаво. Правда, ми безпосередньо в цьому заході участі не беремо, адже будемо редакторами. Фінал однозначно буде дуже сильним і найголовніше – непередбачуваним. В ньому беруть участь команди «Риторичне запитання» (Інститут правознавства), «Несучі конструкції» (Інститут архітектури), «Такі прості» (Інститут новітніх технологій та управління імені В’ячеслава Чорновола), «Механізатор» (Інститут інженерної механіки та транспорту), «Pazitiff» (Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології). Недосвідчені учасники вилетіли і залишилися найкращі. Проте молоді команди також можуть дати гідну відсіч конкурентам.

– Як сприймає гумор галицький глядач? Чи багато глядачів приходять на фестивалі КВК?

– У нас завжди повні зали. КВК виходить на більш високий рівень. Наприклад, епоху сучасного львівського КВК відкрила «Набла». Там класні хлопці. Також варто згадати команду «Бомба» (Млинів). Вони вийшли у вищу Українську лігу. Зараз всі вже мають власні проекти, вони гарні редактори. КВК у Львові вже дуже добрий, перспективний. Навіть якщо взяти ті самі команди «Єталон» чи «Коліжанки». Ну і, звісно, команда «Львівської політехніки». Зараз формуються команди у Національному лісотехнічному університеті, Ветеринарній академії, Академії друкарства. Щоб виступати в Галицькій лізі чи Лізі Європи треба мати хоч якісь кошти – на форму, на дорогу тощо. Для того, щоби грати у студентській лізі, цього непотрібно, головне ентузіазм, бажання зіграти. Раніше такого не було, треба було спочатку засвітитися в Галицькій лізі чи Лізі Європи. Зараз умови значно простіші.

– Чи підтримуєте контакти з командами КВК з інших міст?

– Коли були студентами багато подорожували Україною. Пригадуємо команду з Ужгорода «Тяп-ляп». Багато класних команд є в Рівному, Луцьку. На Сході – «ДТП» (Луганськ). В цілому, в Україні є дуже багато КВК різного роду та різного рівня. Про це можна багато говорити. Є суто Українська ліга, є ліга від Маслякова, є свої ліги в кожному місті. Ми пограли в різних категоріях. Це дуже весело і до того ж, знаходиш багато друзів.

За якими принципами живете?

– Ми налаштовані дуже оптимістично і взагалі не сприймаємо таких понять, як «стрес» чи «депресія». Також не вживаємо алкоголю не куримо і ведемо здоровий спосіб життя. КВК – це позитивний наркотик для нас. Наш девіз по життю – «Все буде добре!».

– Маєте привітання для Ваших колег з нагоди сьогоднішнього свята?

– Якихось особливих традицій святкувань особисто в нас немає. Підемо мабуть, на КВК до Ветеринарної академії. Всім нашим колегам бажаємо, по-перше, щирого залу та справедливого журі; по-друге, творчої наснаги, терплячості у реалізації (щоби в тебе вірили, бо не можна вийти перший раз на сцену і «розірвати» зал, щоби тебе помітили – до цього треба йти»); по-третє, щоб самі гравці і команди повірили в себе; і наостанок побажаємо своїм колегам, щоб їхні жарти доходили до глядачів (це напевно, найголовніше, щоб жарти сприймали); ну і, звісно ж, бажаємо завжди залишатися самими собою!

ДОВІДКА:

У 8 листопада 2001 році відзначено перший міжнародний день КВК. Ідею свята запропонував президент міжнародного клубу КВК Олександр Масляков. Цього дня, 1961 року, у ефір вийшла перша гра клубу веселих і кмітливих. Міжнародний день КВК – свято близьке тим, хто пов’язав своє життя з грою. Щорічно цей день відзначає багатомільйонна армія фанатів КВК. Це не тільки глядачі, які регулярно дивляться гру вищої ліги та прем’єр-ліги КВК, а й команди, які створені практично у всіх містах. Традиційно під час цього свята проводяться фестивалі та ігри КВК. Правила цієї гри є загальновідомими. Зазвичай гра складається з вітання, домашнього завдання, розминки та музичного конкурсу.

Розмовляла Марічка Мельник.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:40 :37