Новини » Суспільство 7 листопада, 2011, 15:47
Оркестр Скорика успішно завершив головування України в КМ РЄ

До Львова із Страсбурга повернувся камерний оркестр «Академія», чий феєричний виступ завершив культурну програму, приурочену до головування України в Комітеті міністрів Ради Європи з травня по листопад 2011 року.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Сьогодні, 7 листопада, Україна передає Великобританії головування у Комітеті міністрів Ради Європи. «Ми на високій ноті завершуємо своє головування», – сказав Президент України Віктор Янукович, хоча саме головування припало на складний час (потреба виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні та масштабних реформ самої Ради Європи).

Утім, по-справжньому високою нотою завершення головування України в КМ РЄ став фінал її культурної програми, останнім пунктом котрої услід за виставками професійних художників та майстрів народної творчості був великий концерт у Страсбурзі камерного оркестру «Академія» Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка.

Львівський колектив юних музикантів під мистецьким керівництвом Героя України, народного артиста України, професора Мирослава Скорика та народного артиста України професора Артура Микитки зворушив публіку не тільки програмними творами, що увійшли до концерту, а й виконавським запалом.

Прологом до цього тріумфального виступу в Європі став внесок відомого камерного оркестру із славною 50-річною історією і всякчас змінним персональним складом колективу в святкування ювілею композитора Мирослава Скорика в Львові та Києві, де центральним пунктом програми був творчий проект ректора ЛНМА ім. М.Лисенка, народного артиста України, професора Ігоря Пилатюка «5 скрипкових концертів М.Скорика», здійснений студентами його класу та представлений на сцені Львівської та Національної філармоній.

Вирішальною при відборі колективу до поїздки у Страсбург була його участь у XXII Міжнародному фестивалі «Київ Музик Фест – 2012», куди «академісти» їздили наприкінці вересня. У столиці їхній концерт, припав до вподоби міністру культури України Михайлові Кулиняку, який високо оцінив усі можливості цього добре вишколеного оркестру та надзвичайно цікаву програму, що об’єднала твори таких композиторів, як Чембержді, Демчишина, Колодуба, Скорика, Камінського та П’яццолли.

«Кияни зізнавалися нам, що виступ «Академії» під час «Київ Музик Фесту» був чи не найкращим концертом не тільки на фестивалі, а й у філармонійному сезоні. Публіка із оплесками вставала після кожного твору! Власне, після цього й було вирішено, що українську державу в Страсбурзі представлятимуть наші діти, які задемонстрували таку високу майстерність. А за цим стоїть важка робота, адже щороку оркестр оновлюється на 30 відсотків,і зараз із 25 музикантів - семеро першокурсників!», – пишається заслуженим успіхом свого колективу його керівник і концертмейстер проф. Артур Микитка.

Оркестранти відзначають, що організатори ретельно підготували поїздку до Західної Європи, узявши на себе всі фінансові витрати на дорогу, перебування у Празі й Будапешті, а також комфортабельний готель у Страсбурзі та гідну винагороду за виступ.

«Концерт видався надзвичайно цікавим, адже юнь змогла запалити публіку таким великим енергетичним посилом у зал, що не лишила байдужим жодного слухача, – а це переважно були представники держав, що входять до Комітету міністрів Ради Європи, консули, аташе. Під час цього одночастинного концерту без антракту склалася просто феєрична аура. Звучала музика Моцарта, Чайковського, П’яццолли. За диригентським пультом із Мирославом Михайловичем Скориком, який переробив свою славнозвісну «Карпатську рапсодію» на твір для двох скрипок (солістами були Назар Пилатют та Василь Заціха), ми чергувалися. Наші оркестранти красиві, молоді, веселі випромінювали такі позитивні емоції, які передалися усі, хто слухав концерт», – розповів професор Ігор Пилатюк, якого вразило те, із яким пієтетом поставилися публіка до почутого.

«Отримавши насолоду від цього концерту, нас вітали розчулені слухачі, зокрема й Надзвичайний та Повноважний Посол України при Раді Європи Микола Точицький із дружиною, які демократично запросили увесь без винятку колектив до себе додому, де ми гостилися білими винами із ароматними сирами, задушевно бесідуючи на рівних аж за північ», – розповідають учасники концерту.

На концерт оркестру «Академія» у Страсбурзі приїхав спеціально із Парижа і скрипковий майстер Алан Карбонар, який продовжує традиції французької школи Жана Батиста Вийома і є особисто знайомий із львів’янами за їхньою участю у скрипковому конкурсі ім.Ю.Янкелевича, що його в Омську влаштовує Міжнародний благодійний фонд Володимира Співакова. Саме там у березні Алан Карбонар як почесний гість конкурсу визначив обранця для своєї авторської скрипки, ним став вихованець професора Ігоря Пилатюка – його син Назарій Пилатюк (перша премія у другій віковій групі). Власне, зі сцени у Страсбурзі й звучала скрипка роботи Карбонара: «сучасний французький Страдиварі» вразив рівним звуком і гарним тембром.

Що ж до професора Мирослава Скорика, то він наголошує, що завжди молодіє душею, коли бачить перед собою юних виконавців і тішиться, що для них оркестр стає академією гри не тільки за назвою. Музикувати із молодими колегами, передаючи їм свій багатий досвід, – для Маестро неабияка насолода.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:31 :50