Новини » Львів

Львівські митці переконані – євангелист Лука є покровителем вул. Коперніка, – відео

У Львові до 4 листопада триватиме акція, яку проводить львівська Спілка художників – «В просторі мистецького кварталу». Художники під покровительством єв. Луки замальовують пейзажі на вул. Коперніка та прилежних територіях.

Так митці віддають данину історії вулиці, що тісно пов’язана із культурним життям міста., – повідомила кореспондентка ЗІКу.

«Святого Луку можна однозначно вважати покровителем й вул. Коперніка, Зважаючи на те, що горельєф Луки розміщено якраз навпроти погруддя Коперника на буд. №2, а вулиця є чи не найбільш мистецькою у місті», – стверджують спілчани.

На перший день пленеру, 31 жовтня, зібралося не менше 20 художників. Пленери триватимуть також 1-2 листопада. Митці малюють об’єкти зі значним культурним і соціальним значенням, розташовані на вул. Коперніка. Потім виставлять свої роботи на огляд. Так вшанують святого Луку, вулицю, а заодно і Львівський палац мистецтв, якому цьогоріч виповнюється 15 років.

Голова Спілки художників Олег Микита додав також, що акцію запланували, бо Львівський палац мистецтв зараз працює не до кінця з тим змістом, який у нього закладався. Адже, на думку Микити, ця установа у першу чергу – це палац мистецтв українських художників.

Loading...