Новини » Львів 1 листопада, 2011, 12:59
Дубневич: Пам’ятаймо ті буремні дні, коли синьо-жовтий прапор замайорів над Львовом

Депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич привітав галичан з річницею Листопадового Чину.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба депутата.

Подаємо привітання Ярослава Дубневича у повному обсязі:

«Дорогі галичани!

93 роки тому у Львові відбулась історична подія. Загін Українських січових стрільців на чолі з сотником Дмитром Вітовським всього за одну ніч здобув контроль над ключовими позиціями в місті.

Українці Львова перебрали владу в свої руки. На Західних землях постала Українська Держава, яка невдовзі була перейменована на Західноукраїнську Народну Республіку.

Українські січові стрільці становили дисципліновану, мужню, готову до боротьби військову потугу. Саме вони пізніше стали найбільш дієвою частиною військ Української Народної Республіки. Демонструючи єдність українського народу, галичани з готовністю стали на захист земель Великої України.

Подія, що відбулась 1 листопада 1918 року ще раз доводить нам, що українці – державницька нація. Молоді хлопці вступали до лав Січового стрілецтва з мрією про Українську соборну самостійну державу з столицею в Києві. Пізніше, більшість з них віддали за цю мрію своє життя в незчислених боях з окупантами.

Для нас, тих, хто живе зараз у вільній державі, пам’ять про тих, хто ціною життя здобував для нас Незалежність України, є запорукою нашої свободи.

Тож пам’ятаймо ті буремні дні, коли синьо-жовтий прапор замайорів над Львовом, а українці підтвердили своє право на власну державу!»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 05:00 :45