Новини » Львів

У Самборі відремонтують будинок «Просвіти», в якому виступав Іван Франко

Будинок Самбірського товариства «Просвіта», зведений ще в 1904 роц,і відремонтують спільними зусиллями місцевої громади та Львівської облради.

Про це 31 жовтня ЗІКу повідомила прес-служба депутата Львівської облради Ярослава Дубневича.

Через те, що дах будинку протікає, будівля по вулиці вул. Стебельського, 8 в місті Самборі перебуває в аварійному стані. Під загрозою руйнування перебуває унікальна пам’ятка архітектури та історії. Саме в цьому будинку в 1913 році Іван Франко читав свою поему «Мойсей», а Андрій Чайковський разом із засновником «Просвіти» Самбірщини Данилом Стахурою обговорювали встановлення в Самборі української влади в 1918 році.

Після відновлення Незалежності, будівлю повернули у власність самбірській «Просвіті».

«Це є єдине місце, де ми можемо фактично працювати. Це наше маленьке гніздечко Просвіти. І в зв’язку з тим, що ми не маємо свого залу, ми тут тільки вирішуємо, як ми будемо робити. А всі свої заходи проводимо фактично в залах міста», – розповіла керівник самбірської «Просвіти» Олександра Сумарук.

Для ремонту будівлі уже є усі необхідні документи. Проект реставрації виготовлено інститутом «Укразахідпроектреставрація» при фінансовій підтримці Самбірської районної ради, Самбірської РДА та Львівської ОДА. Тепер необхідно переходити безпосередньо до ремонтних робіт, проте, ані в міському, ані в районному бюджетах немає необхідних для цього коштів.

Єдина можливість не допустити руйнування історичного будинку – фінансування реконструкції будинку з обласного бюджету. Самбірські просвітяни звернулись по допомогу до депутата обласної ради Ярослава Дубневича. На думку депутата, врятувати будинок можливо для цього необхідна лише злагоджена робота депутатів усіх рівнів.

«Якщо ми в наступному році доробимо технічну документацію і закладемо перші кошти в місцевих бюджетах, мінімальні кошти закладуться на рівні міста і району, ми постараємось спільно з депутатами Львівської обласної ради також закласти кошти. Заклавши гроші у місцевих бюджетах, можна буде домовлятись з урядом – щоби отримати решту грошей на реставрацію з державного бюджету», – відзначив Ярослав Дубневич.

Депутат Львівської облради повідомив, що уже на наступному засіданні бюджетної комісії обласної ради він внесе пропозицію щодо фінансування реконструкції просвітянського будинку в Самборі.

 

Loading...