Новини » Львів 29 жовтня, 2011, 12:18
ГО «Союз поляків» «Білий орел» згуртує львівську молодь польського походження

28 жовтня у Львові відбулась презентація Львівської міської громадської організації «Союз поляків» «Білий орел», яка вже налічує близько 100 членів.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

«Згуртування молоді польського походження у єдине ціле та розповсюдження польської культури у Львові є нашою метою. Тепер на Західній Україні є мало людей чистого походження, наприклад чистих поляків, євреїв чи українців. У мене самого мама та бабця були поляками, тому дуже важливо, аби такі люди не втрачали своє коріння»,- розповів голова та ініціатор організації Сергій Лукяненко.

Організація проводить курси з вивчення польської мови, історії та традицій, організовує різні екскурсії, долучається до міських акцій. Надає інформаційну допомогу молоді, котра бажає навчатися у Польщі.

«Також ми проводимо консультації, як можна отримати карту поляка, яка у свою чергу дає можливість навчатися безкоштовно»,- наголосив Сергій Лукяненко.

У задумах організації є багато проектів, деякі з них вже реалізовуються. Зокрема, допомога у відновленні втрачених зв’язків з родиною після операції «Вісла».

«До нас приходить людина, надає свої дані, розповідає, що вона пам’ятає: де жила колись її родина, як кого звали. Ми ж звертаємось по допомогу до архівів, консульства, навіть використовуємо особисті знайомства»,- додав він.

У майбутньому «Союз поляків» планує у своїх стінах відкрити польську бібліотеку, а також найближчим часом запропонувати свою допомогу в підготовці волонтерів до чемпіонату Європи з футболу.

До слова, «Білий орел» бере під своє крило не тільки польських українців, але й симпатиків, які хочуть теж дізнатися краще про культуру Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 01:16 :44