Новини » Економіка 21 жовтня, 2011, 17:54
Ні в якому разі не продавайте свою землю, – Гриценко

За жодних умов, навіть якщо Янукович запровадить ринок землі, я б не радив продавати свій пай. Адже стратегічний ресурс держави скуплять кілька тих самих сімей, які дорвалися до бюджету і до банків. Прийдуть начебто кіпрські інвестиції (насправді наші олігархи) плюс росіяни, араби, китайці, Франція, Великобританія, яким не вистачає землі для вирішення своїх продовольчих проблем. Але це не може бути в інтересах простих людей.

Про це заявив учора у політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK народний депутат Анатолій Гриценко.

За його словами, в Україні є 42 млн га землі с/г призначення. В Європі така земля коштує від 10 тисяч євро за гектар. Тобто можна говорити сукупно про півтрильйона євро. «Зараз держава фактично працює на дві речі – забрати майно і забрати гроші. Забирається все. Зараз у нас домінує клептократія. Такій державі не можна доручати жодної реформи. Ми ще пам’ятаємо, як не так давно нам обіцяли, що всі будуть власниками промислових підприємств, отримають акції, житимуть на дивіденди тощо. Отримало кілька сімей. Просте питання – хто купить зараз землю? Селянин – ні, фермер, який на ній працює – ні, бо він ледве зводить кінці з кінцями, а якби навіть захотів купити, то мусів би взяти під великий відсоток кредит у банку і заклав би те підвищення ціни для всіх нас. Насамперед куплять олігархи та іноземці.»

На думку нардепа, людей, які можуть купити землю, не цікавить малесеньке село, бо для них це пляма на карті. «Їх не цікавить, чи є там школа, чи є медицина, освіта, чи там народ спився. Їх цікавить, щоб швидко на рахунку підвищувалися доходи. Ці люди не знають, як відрізнити просо від пшениці, щиро вірять, що хліб росте у супермаркетах. Таку серйозну земельну реформу можна проводити тільки тоді, коли владі довіряють. Зараз хіба розкрадуть. Тому я прошу вас: навіть якщо приймуть цей закон – не продавайте свій пай, бо ви вб’єте майбутнє своє, своєї родини, всіх поколінь на наступне сторіччя», – переконаний Анатолій Гриценко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:22 :15