Новини » Львів 13 жовтня, 2011, 14:57
На Самбірщині річницю УПА відзначать на місці спаленого військами НКВС хутора Літомир

За сприяння депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича відновлено та впорядковано місце, на якому до 1949 року був розміщений хутір Літомир, спалений військами НКВС за підтримку повстанського руху.

Про це сьогодні, 13 жовтня, ЗІКу повідомили у прес-службіа депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

Хутір Літомир знаходився на відстані півтора кілометри від траси Самбір-Рудки, напроти села Новосілки-Гостинні. В серпні 1945 року тут відбувся бій між відділом УПА та енкаведистами. В результаті бою, що тривав майже добу, кільком повстанцям вдалось вирватись з оточення, інші загинули. 2 лютого 1949 року, аби знищити базу зимівлі для повстанців, війська НКВС дощенту спалили хутір.

Стараннями місцевого підприємця Михайла Рощишина, на місці, де стояв хутір Літомир встановлено капличку. Щороку на Покрови, 14 жовтня, тут відзначають річницю створення УПА та вшановують пам’ять вояків, котрі загинули у Літомирі.

Проте, минулого року місцеві підприємці, проводячи будівельні роботи навколо ставу, який орендують, розкопали місце щорічного проведення урочистостей. Відтак, проведення свята на належному рівні опинилось під загрозою зриву.

Дізнавшись про трагічну історію хутора, цього року до вшанування пам’яті вояків УПА, що загинули на цьому місці в бою з НКВС, долучився депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич. За його кошти проведено благоустрій території, зокрема, здійснено ремонт ґрунтової під’їзної дороги та створено «вічеву площу» на місці водовідвідного рову, викопаного власниками ставів. Також, виготовлено дорожній інформаційний знак і меморіальну таблицю, буде надано автобуси для доїзду до хутора Літомир ветеранів УПА, організовано польову кухню для пригощання ветеранів та учасників урочистостей повстанським кулішем.

16 жовтня біля каплички, на місці, де колись стояв Літомир, відбудеться екуменічна поминальна панахида, виступлять очевидці подій, відбудеться концерт колективів художньої самодіяльності, які виконають патріотичні та повстанські пісні.

«Я переконаний, що нашим святим обов’язком є розповісти усім українцям, а особливо – молодому поколінню про героїчну історію визвольної боротьби, яка тривала на нашій землі. Тому ми повинні зробити усе для того, аби зберегти свідчення тих подій які тут відбувались. Ми спільними зусиллями з владою і громадськістю у цьому році спорудили пам’ятник УГВР в селі Сприня і відновили пам’ятний меморіал на місці, де колись був хутір Літомир. З кожним роком все менше і менше залишається живих учасників національно-визвольної боротьби. Тому я докладатиму максимальних зусиль, аби ці люди були наділену належною увагою, особливо медичним обслуговуванням», – підкреслив Ярослав Дубневич.

Також, за ініціативи депутата, розпочато акцію «Наші Герої». В рамках цієї акції в кожну державну установу Самбірського, Городоцького та Мостиського району буде надіслано портрети Героїв України Бандери та Шухевича, а також – червоно-чорний прапор.

«Моє тверде переконання – портрети Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича повинні висіти в усіх державних установах на рівні з іншими державними символами. Тому цими днями моя команда завітає у кожну державну установу, у освітні, культурні та медичні заклади з подарунком – портретами Бандери та Шухевича і червоно-чорним революційним стягом», – проінформував Ярослав Дубневич.

Організатори запрошують взяти участь в урочистостях усіх, кому дорога історія рідного краю і його майбутнє. Захід розпочнеться в неділю, 16 жовтня, о 15 год. поблизу с. Новосілки-Гостинні, Самбірського району на місці спаленого хутора Літомир.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 03:32 :09