середа, 28 вересня, 2011, 15:53 Політика
Саміт «Східного партнерства» не надасть Україні перспективи членства в ЄС, – ЗМІ

Декларація саміту «Східного партнерства», який відбудеться 29-30 вересня у Варшаві, підтвердить готовність ЄС завершити переговори щодо Угоди про асоціацію з Україною в грудні цього року та скасування візового режиму для шести країн ініціативи після виконання ними всіх необхідних вимог Брюсселя.

Водночас документ не передбачатиме перспективу членства країн «Східного партнерства» в ЄС, а лише визнаватиме європейські амбіції цих держав. Про це у коментарі УКРІНФОРМу повідомило джерело у Польському головуванні в Раді ЄС.

«За наполяганням Польського головування, у кінцеву декларацію включено пункт про завершення переговорів з Україною щодо Угоди про асоціацію в грудні цього року. Крім того, Варшава домоглася визначеності щодо встановлення безвізового режиму з країнами «Східного партнерства» після виконання відповідних критеріїв, а не у довгостроковій перспективі», – повідомив представник головування.

Він додав, що у декларації визнаються європейські амбіції країн партнерства, зокрема, України, однак у документі не буде згадки про перспективу членства в ЄС.

Джерело у Польському головуванні наголосило, що під час обговорення тексту декларації «фактично тривала боротьба за кожне слово і фразу».

Зокрема, деякі держави Західної Європи довго не погоджувалися назвати країни Партнерства «східноєвропейськими країнами», а пропонували інші визначення, наприклад «сусіди Європи». «Однак після тривалих дискусій Варшава переконала скептиків», – повідомило джерело.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:09 :25