Новини » Львів

У Львові святкували уродини оперної співачки Соломії Крушельницької

У меморіальному музеї Соломії Крушельницької (Львів) щороку 23 вересня у вишуканій атмосфері оселі співачки традиційно відзначають День її народження. 139 уродини відзначили сенсаційними знахідками-рукописами, лекцією і концертом.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

На День народження до Соломії музейники щороку запрошують усіх бажаючих, зокрема –Крушельницьких-Савчинських, що часто збираються тут на родинні зустрічі.

Окрім тісної співпраці з родичами Соломії, установа проводить і безліч інших неординарних і цікавих заходів, про що розповіла в.о. директора музею Ірина Криворучка. День народження «славетної горожанки міста Львова, патронесси музею, повноправної господині цього будинку» (помешкання, де, власне, і розташовано меморіальний музей – ЗІК) відзначають щороку виставкою фондових оновлень, лекцією про рік з життя Соломії (у 2011 – про 1911), концертом та звітом про виконану роботу.

Виставка оновлень потішила всіх сенсаційними знахідками – рукописами Соломії, котрі раніше не були відомі широкому загалу, про що вже йшлося на ЗІКу.

Щодо діяльності за рік, то тут постійно тривали різноманітні презентації, виставки і концерти. Музейники відзначилися на наукових конференціях у Жовкві, Києві, Кременці та Дніпропетровську. Працівниками установи реалізовується ряд цікавих задумів, як то міжнародний проект «Тандем», націлений на пошук партнерів за кордоном, а також – розраховані на учнівську молодь програми «Музей – це гарно, цікаво, весело» та «У світі музичних інструментів».

Ще один проект «Львів музичний», що передбачає безкоштовні відвідини школярами лекцій у Музично-меморіальному музеї та концертів у Львівському органному залі, завоював гран-прі на третьому всеукраїнському фестивалі музеїв у Дніпропетровську. Дипломовано також і ряд наукових праць та видань наукових співробітників.

«Ложкою дьогтю» на святі стали проблеми і клопоти, з якими приходиться боротися музейникам. Ірина Криворучка розповіла, що заклад працює понад 20 років, експозиція «фізично застаріла» – потребує ремонту і реставрації. А коштів – катма. До всього, музейні приміщення з шовковими шпалерами та ліпниною на стелях постійно затоплюються.

Для ліквідації такої прикрої ситуації музейники лобіюють дуже цікаву ідею – створення у Львові «Музикальної кам’яниці». Для цього потрібно, аби повністю весь будинок було передано для влаштування тут Музею історії музичної культури Галичини. І хоча діалог з владою налаштувати важко, у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької не опускають рук.

Loading...