live
Новини » Регіони

На Тернопільщині хочуть провести референдум щодо приватизації Почаївської Лаври

На Тернопільщині Всеукраїнське об’єднання «Свобода» хоче провести опитування громади з питання приватизації Почаївської лаври.

Про це повідомив 20 вересня ЗІКу голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській облраді Олег Сиротюк.

Він зазначив, що завтра має відбутися засідання постійної комісії Верховної Ради, де розглядатимуть це питання. На думку «свободівців», надалі при спробі прийняття рішення повинна бути врахована і позиція громадськості регіону.

«Ми виступаємо за те, аби провести опитування мешканців області щодо приватизації Почаївської лаври Московським патріархатом. Це можна зробити навіть у формі місцевого референдуму. Законодавство України окремою статтею в Конституції надає право громаді брати участь в ухваленні владою рішень. І саме позицією мешканців краю повинні керуватися органи виконавчої влади та місцевого самоврядування», –зазначив Олег Сиротюк.

Нагадаємо, народні депутати більшості Юрій Бут і Дмитро Шенцев подали у Верховну Раду законопроект під номером 9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської Лаври).

 

Loading...