live
Новини » Політика

Хав’єр Солана у Ялті зажадав негайно звільнити Тимошенко

Колишній генеральний секретар НАТО і Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана вважає необхідним звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко з-під варти.

Про це він сказав на прес-конференції в Ялті, куди він приїхав, щоб брати участь у форумі «Ялтинська європейська стратегія».

«Мені здається, Юлію Тимошенко має бути звільнено – зараз, негайно. До політиків не можна ставитися, як до злочинців, у політичних рішень не має бути кримінальних наслідків», – заявив він.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з Президентом Віктором Януковичем висловила стурбованість останніми судовими процесами в Україні.

Свою стурбованість кримінальним переслідуванням Тимошенко та інших представників колишньої влади висловили безліч світових і європейських лідерів – голова Європейської народної партії Вілфред Мартенс, депутат Європарламенту Марек Сівець, держсекретар США Гілларі Клінтон, міністр закордонних справ Євросоюзу Кетрін Ештон, Далай-лама та інші, пишуть «Українські новини».

Нагадаємо, Тимошенко заарештували 5 серпня. Її обвинувачують у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією.

 

Loading...