live
Новини » Регіони

Голова Тернопільської облради став на захист Почаївської лаври

Голова Тернопільської облради Олексій Кайда заявив, що українці не повинні допустити, аби Почаївську лавру привласнив Московський патріархат.

Позицію посадовця оприлюднила прес-служба облради, – повідомив 8 вересня власкор ЗІКу.

«Поданий у ВерховнуР законопроект під номером 9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської лаври)», є продовженням наступу нині діючої влади на українське православ’я, намаганням русифікації українського народу з допомогою московської церкви і, як наслідок, нищенням українських святинь. Адже вилучення з переліку – означає приватизацію. Почаївська лавра з часу заснування була осередком православ’я, українського православ’я. А тепер стала місцем антиукраїнства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння на Тернопільщині. Ми повинні дати відсіч непомірному апетиту Московського патріархату. Українські святині повинні належати тільки українському народові», – заявив голова облради.

Він також повідомив, що на чергове засідання сесії Тернопільської облради, яке відбудеться 16 вересня, винесене звернення фракції ВО «Свобода» щодо недопустимості розгляду Верховною Радою запропонованого законопроекту, який подали народні депутати більшості Юрій Бут і Дмитро Шенцев.

Довідка ЗІКу:

29 травня 2001 року Кабмін оголосив комплекс пам’яток у містах Кременці та Почаєві Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником. Відтак на розпорядження Кабміну у 2002 році усі пам’ятки були передані із спільної власності громад Кременецького району у державну власність з внесенням до сфери управління Держбуду.

У липні ж 2003 року згідно з розпорядженням Кабміну споруди Почаївської лаври вилучаються зі складу заповідника, а у листопаді відбулася передача лаври у безкоштовне користування представникам УПЦ МП, про що укладено угоду між Держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року

У 2009 році Тернопільська облрада створила комісію з вивчення цього питання. Згодом облрада неодноразово зверталася до Кабміну скасувати рішення про передачу храмових споруд УПЦ МП. Однак порозуміння ні в уряді Тимошенко, ні в уряді Азарова тернопільські депутати не отримали.  

Loading...