понеділок, 5 вересня, 2011, 19:15 Львів
Гасло Днів добросусідства – від добросусідства до партнерства

3 та 4 вересня на кордоні України та Польщі відбулися заходи в рамках проекту «Європейські дні Добросусідства» «Кордон – 480», метою яких була підтримка ініціативи відкриття нового пункту пропуску Нижанковичі UA (Львівська область, Старосамбірський район) – Мальховіце PL (Підкарпатське воєводство, Перемишльський повіт).

Про це ЗІКу повідомили у прес-центрі «Європейських Днів Добросусідства».

Цьогорічні восьмі Дні Добросусідства відбулися під гаслом «Від регіонального добросусідства до міждержавного партнерства». В рамках Європейських Днів Добросусідства відбувся Форум Транскордонної співпраці, у якому взяли участь з української сторони: Маркіян Мальський – Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Польща, Борис Тарасюк – депутат Верховної Ради України, голова комітету з питань європейської інтеграції, співголова Парламентської Асамблеї Східного Партнерства ЄВРОНЕСТ, Богдан Петрушак – перший заступник голови Львівської ОДА, делегація Львівської обласної ради та керівники прикордонних районів Львівщини. З польської сторони у Форумі взяли участь депутати Сейму Республіки Польща Збігнєв Ринасєвіч, Пьотр Томанські та інші депутати Сейму Республіки Польща, Маршалок Підкарпатського воєводства Мирослав Карапита та керівники прикордонних територій. Питання, що обговорювалися на Форумі: будівництво пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховіце», будова траси А4, розвиток прикордонної співпраці, розбудова транскордонних логістичних центрів та ін.

Урочисте відкриття ЄДД розпочалося з Екуменічної молитви за участю ієрархів та духовенства з Польщі й України та відкриття «Воріт Дружби» з символічним перерізанням колючого дроту. В рамках заходів ЄДД спільну молодіжну програму реалізували українські пластуни та польські харцизи, які таборували біля самої лінії кордону.

З та 4 вересня на кордоні працював тимчасовий мобільний пункт пропуску, за допомогою якого за 2 дні кордон перетнуло близько 7 тис. осіб.

До Євро-2012 відбулися Добросусідські розважально-спортивні ігри – футбольні та волейбольні змагання на Кубок Добросусідства – за участю школярів, представників регіональних та місцевих влад, представників дипломатичного корпусу України та Польщі.

Цікавими та захоплюючими були споглядання лицарського турніру та середньовічних танців, вогняного шоу, підйом та огляд прикордонних територій на повітряній кулі.

Завершилося святкування грандіозним концертом за участю гуртів Маски, ТНМК та виконавців Скрябін та Павел Кукіз, які разом на сцені заспівали українські пісні. На концерті 4 вересня були одночасно присутні біля 6 тис. глядачів.

Всього за два дні на заходах Європейських Днів Добросусідства побувало близько 14 тисяч осіб. По двох сторонах кордону зібрано майже 10 тис. підписів на підтримку відкриття нового пункту пропуску, які будуть скеровані президентам України та Польщі.

Реалізація заходів в рамках Європейських Днів Добросусідства покликана нівелювати всілякі бар’єри та змінювати спосіб життя людей по обидві сторони східного кордону, закликати центральну владу прислухатися до проблем прикордонних територій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 05:44 :43