live
Новини » Політика

Янукович дав завдання Азарову підготуватися до головування України у ЦЄІ

Президент України Віктор Янукович доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову розробити та затвердити план заходів з підготовки до головування України у Центральноєвропейській ініціативі (ЦЄІ) у 2012 році.

Про це повідомляє прес-служба Віктора Януковича.

Також глава держави доручив утворити організаційний комітет з підготовки та здійснення заходів, пов’язаних із головуванням України у ЦЄІ у 2012 році, та вирішити питання щодо фінансування заходів, пов’язаних з головуванням України у цій організації.

Довідка.

Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) є регіональним угрупованням країн Центральної та Східної Європи, діяльність якої має на меті налагодження багатостороннього співробітництва у політичній, соціально-економічній, науковій та культурній сферах та сприяння на цій основі зміцненню стабільності і безпеки в регіоні.

До її складу входять 18 країн – Албанія, Австрія, Бєларусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія та Україна. З 18 країн-членів ЦЄІ дев’ять вже є членами Європейського Союзу.

Україна почала розвивати контакти з ЦЄІ у 1992 р. шляхом участі в діяльності кількох робочих груп Ініціативи. У березні 1994 р. Україна отримала статус члена Асоційованої Ради ЦЄІ, а 31 травня 1996 р. набула статус повноправного члена.

 

Loading...