Новини » Регіони 17 серпня, 2011, 18:30
У Луцьку з’явилася вулиця Юлії Тимошенко

Луцька міськрада сьогодні, 17 серпня, перейменувала одразу 27 вулиць. Серед них – вулиця Лазо, яка носитиме ім’я екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Про це повідомив власкор ЗІКу.

Перед депутатами виступив голова комісії із упорядкування назв вулиць, заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Григоренко. За його словами, в Луцьку є вулиці, які названі на честь діячів, які боролися з Україною чи нищили людей. «Я вважаю, що на двадцятому році незалежності України наше місто має позбутися тоталітарною спадщини», - заявив він.

Загалом роботи, пов’язані з перейменуванням, обійдуться луцькому бюджету у 84 тисячі гривень. Щоправда, Григоренко пропонує, щоб рішення про перейменування вулиць набрало чинності від 1 лютого наступного року. А ці вулиці треба насамперед відремонтувати.

Цікаво, що категорично проти перейменування 27 луцьких вулиць виступив голова фракції «Батьківщина» у Луцькій міськраді Юрій Корольчук. А лідер фракції ПР Іван Смоленг навів приклад зміни назви вулиці Суворова на Бандери. Тоді теж обіцяли відремонтувати цю вулицю, однак тротуари там зруйновані. «На мою думку, це просто політичний піар», - додав Смоленг.

Інший регіонал Леонід Лаба поцікавився, чи запитували у мешканців цих вулиць (там проживають майже 4 тисячі осіб, - ЗІК) їхню думку щодо перейменування. «Адже телебачення нам дає іншу «картину»», - додав Лаба.

На це Григоренко розповів, що робота комісії була прозорою. Але проводити опитування мешканців закон не зобов’язує. «Якби ми в 91-му році запитали мешканців вулиці Леніна, то чи мали б ми зараз проспект Волі? Адже добре відомо, хто там живе, – ветерани радянської армії, колишні працівники обкому», - заявив Григоренко.

«У Луцьку живуть лучани. Тому треба чути їхню думку», - заявив Лаба. На його думку, перейменовувати таку кількість вулиць немає сенсу.

А секретар Луцької міськради, голова міського осередку ВО «Батьківщина» Григорій Пустовіт нагадав регіоналам, що саме з їхньої подачі в облцентрі Волині вулицю Некрасова назвали на честь ректора місцевого педінституту Нестора Бурчака. «Нам потрібно перейменувати вулиці і забути цю проблему», - заявив Пустовіт. Щоправда, і в нього виникла суперечка із головою фракції «Батьківщини» Юрієм Корольчуком.

На слова Пустовіта зреагував голова фракції ПР Іван Смоленг. За його словами, ідея перейменування вулиці Некрасова належала трудовому колективу Волинського нацуніверситету і екс-депутату міськради Миколі Сур’яку.

Голова громадської ради при луцькому меру Петро Верзун зазначив, що до цього треба підходити зважено. Адже не можна перейменовувати вулиці «раз-два і все». «Якщо перейменовуємо – то перейменовувати треба грамотно», - додав він. І до цієї роботи треба долучати фахівців із творчої комісії, яка створена ще попереднім міським головою.

Луцький мер Микола Романюк розповів, що лучани зверталися до муніципалітету щодо перейменування вулиць. Зокрема, проти цього зібрали 120 підписів та надійшло 20 телефонних дзвінків. На думку градоначальника, людям все треба пояснити і не можна працювати адміністративними методами. Тому Романюк запропонував приймати проект рішення за основу, але не ухвалювати його в кінцевому варіанті, а винести на громадське обговорення. «Я не проти перейменування, але думку людей треба врахувати», - зазначив він.

Представник групи «Місто майбутнього» Олександр Пиза запропонував скоротити кількість вулиць, які змінять назви, з 27 до десяти. Тобто перейменовувати варто лише ті, навколо яких немає суперечок.

Зрештою, проект рішення, підготовлений комісією, поставили на голосування. Опісля прийняття проекту за основу депутати почали вносити зміни. Зокрема голова фракції «За Україну!» Павло Данильчук озвучив пропозицію «молодіжної» комісії міськради про доцільність перейменування вулиці Горького на Пластову, а не П’ятницька гірка. Однак міськрада не підтримала цю ідею.

Голова фракції «Батьківщина» Юрій Корольчук пропонував виключити із переліку вулиць, які підлягають перейменуванню, вулиці Горького, Колгоспну, Олександра Невського, Пролетарську, Радіщева, Панфілова та Колгоспний провулок.

А представник депутатської групи «Місто майбутнього» Олександр Пиза запропонував перейменувати вулицю Лазо на Юлії Тимошенко. На це зреагував Григоренко. Він зазначив, що, відповідно до Статуту територіальної громади Луцька, можна називати вулицю ім’ям померлої людини. Опісля цього голова фракції «Батьківщина» Юрій Корольчук взяв перерву – «щоб порадитися».

Під час перерви кореспондент ЗІКу став очевидцем цікавої розмови між двома депутатами. Представник ПР із посмішкою заявив депутату від «Батьківщини»: «Ви розумієте, на що ви нас штовхаєте? Ви ж добиваєтеся, щоб ми повісили Юлю!».

«Це не ми! Це – провокація з боку «Міста майбутнього», - відповів йому «біло-сердечний» обранець громади.

Ще в перерві бютівські депутати Луцької міськради «по секрету» зізналися ЗІКу, що вулиці Лазо таки присвоять ім’я Юлії Тимошенко.

Одразу після перерви Микола Романюк озвучив вимоги Статуту територіальної громади Луцька. Зокрема присвоювати імена видатних діячів вулицям можна лише посмертно. Та й узагалі змінювати назви вулиць можна після консультацій з мешканцями.

Відповідно до Статуту, перейменування територіальних об`єктів міста допускається, як правило, у випадках відновлення їх історичних назв та історичної справедливості. А присвоєння територіальним об`єктам міста імен з метою увічнення пам`яті видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури здійснюється тільки посмертно.

Але депутат із фракції «Батьківщини» Андрій Осіпов нагадав, що міськрада хоче не увіковічнити пам’ять Тимошенко, а підтримати політика, який перебуває під політичними репресіями.

«Це ви так вважаєте. Ви адвокат і маєте право на свою думку. Але це - незаконно», - додав Романюк.

А голова фракції «Батьківщини» Юрій Корольчук вважає, що не можна приймати таке рішення. «Я би не хотів, щоби звучало таке небезпечне», - сказав він. Корольчук висловив думку, що можна присвоїти Тимошенко звання Почесного громадянина Луцька.

Також проти перейменування вулиці на честь Тимошенко виступив представник Європейської партії України Анатолій Бірюков.

А «заукраїнець» Богдан Шиба вважає, що в цій ситуації міськрада закон не порушує. Адже Статут – це документ внутрішнього розпорядку життя громади. «А зараз маємо надзвичайну ситуацію, і цей крок буде виявом політичної позиції», - заявив Шиба.

А Андрій Осіпов заодно запропонував внести зміни до Статуту, щоб його вимоги не суперечили прийнятому рішенню.

Розробник Статуту, «нашоукраїнець» Андрій Козюра вважає, що не можна з голосу приймати такі задуми. Всі рішення міськради мають відповідати статуту, адже він для Луцька – своєрідна конституція.

Зрештою, Осіпов нагадав Романюку, що той не має права не ставити на голосування пропозицію, навіть якщо вона, з його точки зору, суперечить законодавству. Адже міський голова зобов’язаний це зробити. «Я прошу вас припинити тиснути на депутатський корпус», - зазначив Андрій Осіпов.

Затим виникла гостра суперечка, яким чином вносити зміни до Статуту.

Секретар міськради Григорій Пустовіт запропонував просто поставити на голосування пропозицію про перейменування. І знову полеміка в залі зайшла в глухий кут. Тож Романюк оголосив чергову перерву в сесії.

Під час перерви знову розпочалися кулуарні перемовини. Зокрема біля «ложі преси», розмовляючи по телефону, пройшов секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт. «Ще не прийняли. Зараз тривають дискусії», - досить гучно зазначив він, викликавши сміх серед журналістів.

Микола Романюк одразу після перерви зазначив, що Статут міста має бути зареєстрований в органах юстиції. А Осіпов запевнив, що треба ставити питання на голосування. А вже потім міський голова може скористуватися право вето, а прокурор – правом подати протест на рішення міськради. Тому він закликав Миколу Романюка поставити цю пропозицію на голосування.

«Лише ті, які відповідають чинному регламенту», - заявив луцький мер. Але Андрій Осіпов із ним не погодився.

Зрештою, Романюк вкотре вказав норму Статуту, якій суперечитиме перейменування вулиці Лазо на Тимошенко. «Самі собі конституцію написали. Молодці!» - вигукнув депутат міськради, екс-мер Луцька Богдан Шиба.

«Я прошу вибачення, Богдане Павловичу, тут ваш підпис», - відповів під регіт у залі Микола Романюк.

Після цього на вимогу голови фракції «Сильна Україна» Євгенія Ткачука у сесії знову оголошено перерву.

У перерві депутат із «Батьківщини» Андрій Осіпов заявив: «Однією із підстав для висловлення недовіри міському голові є порушення з його боку регламенту. Я оголошую про створення ініціативної групи».

Опісля перерви на вимогу регіонала Івана Смоленга провели перереєстрацію присутніх в залі депутатів. Їх виявилося 38 із 50. Зрештою, Романюк планував ставити на голосування пропозицію про внесення змін до порядку денного. Але відмовився від цього задуму. Луцький мер доручив працівникам оргвідділу забрати з пультів для голосування карточки відсутніх депутатів.

Затим поставили на голосування пропозицію про перейменування вулиці Лазо на вулицю Тимошенко. За проголосували 25 депутатів (мінімально потрібно кількість голосів - 26), тобто забракло одного голосу.

Зрештою, в сесійній залі з’явився ще один депутат із «Батьківщини» Олександр Семенюк. Тож секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт попросив поставити на повторне голосування питання про перейменування вулиці. Зрештою, на вимогу голів фракції «НУ» Андрія Козюри та ПР Івана Смоленга оголосили 15-хвилинну перерву.

Під час перерви секретар міськради попросив усіх депутатів із фракції «Батьківщина» відключити мобільні телефони. «А ще газ і світло», - вигукнув хтось із обранців громади.

А в холі перед сесійною залою представник «Батьківщини» Василь Гриб закликав «європейця» Анатолія Бірюкова зайняти своє місце в залі. Мовляв, треба карточку вставити. «А що її вставляти, ось вона в мене», - показав картку Бірюков. Тоді Гриб звернувся до співрозмовника Бірюкова – начальника управління архітектури і містобудування мерії Юрія Казмірука: «Прослідкуйте за ним. Бо він не надійний (Анатолій Бірюков свого часу вийшов із фракції «Батьківщина», - ЗІК)».

Зрештою, перерва замість 15 хвилин тривала півгодини. Але перед самим голосуванням із сесійної зали вийшов голова фракції «Фронту Змін» Олександр Пиза, а услід за ним – і колега по фракції Микола Дендіберін. Питання поставили на повторне голосування. Цього разу за проголосували 26 депутатів, тобто мінімально потрібна для прийняття рішення кількість обранців громади.

Щоправда, Пиза повернувся до сесійної зали після голосування за озвучену ним пропозицію про перейменування вулиці Лазо на честь Юлії Тимошенко.

Іван Смоленг запропонував загалом проект рішення про перейменування 27 вулиць приймати в таємному режимі. Але його задум потрібна кількість обранців громади не підтримала. За перейменування луцьких вулиць проголосували 28 депутатів, тобто в Луцьку з’явиться вулиця Юлії Тимошенко.

Довідка ЗІКу.

Перелік вулиць, які змінили назву:

 • вул. Лазо – вул. Юлії Тимошенко
 • вул. Бабушкіна – вул. Шпитальна
 • вул. Горького – вул. П’ятницька гірка
 • вул. Доватора – вул. Християнська
 • вул. Кірова – вул. Петра Болбочана
 • вул. Колгоспна – вул. Садова
 • пров. Колгоспний – пров. Садовий
 • вул. Котовського – вул. Холодноярська
 • вул. Краснодонців – вул. Князів Острозьких
 • вул. Куйбишева – вул. Олексія Шума
 • вул. Невського – вул. Цукрова
 • вул. Олега Кошового – вул. Балка
 • вул. Орджонікідзе – вул. Митрополита Андрея Шептицького
 • вул. Пролетарська – вул. Рогова
 • вул. Радгоспна – вул. Григорія Гуляницького
 • вул. Свердлова – вул. Покальчуків
 • вул. Тухачевського – вул. Андрія Марцинюка
 • вул. Тюленіна – вул. Петра Могили
 • вул. Уляни Громової – вул. Йосафата Кунцевича
 • вул. Фрунзе – вул. Степана Кривенького
 • вул. Щорса – вул. Олександра Богачука
 • вул. Чкалова – вул. Івана Кожедуба
 • вул. Баумана – вул. Петра Маха
 • вул. Пархоменко – вул. Яблунева
 • вул. Радіщева – вул. Срібна
 • вул. Земнухова – вул. Князів Ружинських
 • вул. Панфілова – вул. Архітектора Метельницького
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 12:03 :53