понеділок, 8 серпня, 2011, 18:19 Львів
Село на Жидачівщині відзначило свій 600-літній ювілей

7 серпня с. Облазниця відзначало 600-річний ювілей з часу першої письмової згадки про поселення (1411).

В урочистих заходах взяли участь заступник голови Жидачівської райдержадміністрації Олег Кизима та заступник голови Жидачівської районної ради Марія Стеців. Про це розповіли ЗІКу в Жидачівській районній державній адміністрації.

Історія села Облазниця тісно пов’язана із постаттю гетьмана України Івана Виговського. Замок гетьмана був за 3 км від села і Виговський зі своєю дружиною Оленою відвідував церкву в Облазниці й подарував храму Богослужебні книги та дві патериці. Люди із вдячності назвали церкву іменем Євстахія, у честь батька Івана Виговського. У 1912 році Андрей Шептицький перебував з візитом в церкві с. Облазниця, побачив ті книги і забрав їх до музею у Львові. У 1959 році одна з цих книг Євангеліє була виявлена уродженцем Облазниці Петром Паушем у канадському музеї у Монтері, Альберта.

У 1970 році Петро Пауш відвідав Україну, був в Облазниці й оглянув церкву. Він стверджує, що патериці, подаровані Виговським, знаходяться у церкві. Цей визначний уродженець Облазниці також доводить, що могила І. Виговського знаходиться на цвинтарі біля церкви у с. Руда, де ще на початку ХХ століття була кам’яна плита з трирамним хрестом, на якому був напис кирилицею «Іван Виговський». Село Облазниця належало до маєтностей Виговських. Церква Святого Євстахія збудована у ХV столітті, перебудована у 1930 році.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 20:53 :33