вівторок, 26 липня, 2011, 12:50 Спорт
Європейські посольства почали вимагати в українців заставу за візу

Європейські посольства стали вимагати від українців застави для одержання візи або відмічатися після повернення.

Про це свідчить моніторинг, який проводить громадська ініціатива «Європа без бар’єрів», повідомляють «Українські новини».

Як з’ясувалося, посольства деяких країн Євросоюзу в Україні вимагають від українців заставу, щоб упевнитися, що ці люди повернуться. Як розповіла керівник громадської ініціативи Ірина Сушко, заставою найчастіше є внутрішній паспорт громадянина України або документ на нерухомість на території України. Повертають ці документи після повернення українця на батьківщину і повторне звернення до посольства або консульство. Тим часом, нагадаємо, у самому паспорті прописано, що він не може залишатися як застава.

Особливо така практика поширена в посольстві Італії, Іспанії та Франції.

Зі слів Сушко, тепер відмічатися після повернення і залишати заставу вимагають у декого ще й у консульствах Нідерландів, Німеччини, Естонії.

В основному, консульства просять додатково відмічатися й залишати заставу підприємців і тих, хто їде до родичів за кордон.

Сушко переконана, така практика консульств є «нецивілізованою» і містить подвійні стандарти, адже якщо людина відмовляється залишити цю заставу, існує велика ймовірність, що візу вона так і не отримає.

Тим часом, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський запевнив: «Держави на свій розсуд можуть регулювати міграційну політику і встановлювати правила, які вважають доцільними. У цьому випадку права людини не порушуються».

Як повідомлялося раніше, деякі посольства країн ЄС в Україні, видаючи візи громадянам України, просять деяких з них після поїздки прийти в посольство і повідомити про своє повернення.

Якщо ж українець цього не зробить, йому загрожує відмова у видачі візи строком на 99 місяців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:11 :12