Новини » Львів 21 липня, 2011, 15:03
У зверненні Львівської облради щодо російського мецената відкинули правку Фаріон

На сайті Львівської облради оприлюднили рішення «Про звернення до громадськості щодо дарунку Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького ікони «Покров Богородиці» середини XVI століття, викраденої з музею в 1984 році», прийняте на сесії 14 липня, у якому відкинули правку Ірини Фаріон.

У тексті звернення, зокрема, сказано:

«Львівська обласна рада від імені громади Львівщини висловлює щиру вдячність меценатові Ігорю Возякову за віднайдення та повернення до Львова ікони «Покров Богородиці».

Відомо, що більше чверті століття тому зловмисники викрали безцінну ікону і з того часу слід її загубився. Однак завдяки зусиллям та витратам п. І. Возякова в липні 2011 року ікона «Покров Богородиці» повернулася до рідного краю.

Цей гідний жест повинен привернути нашу увагу як до теми українських культурних цінностей за кордоном, так і до фактів розкрадання сучасними владоможцями фондів і сховищ українських музеїв.

Адже впродовж минулого століття в завірюсі світових воєн, окупацій тоталітарними режимами, а також у час становлення України як держави провадилася політика культурного грабежу, безцінні скарби української культури опинялися в державних або приватних колекціях за кордоном і в Україні. Також відомо, що в останні роки деякі високопосадовці були неодноразово помічені в розкраданні державних музеїв.

Ще раз висловлюємо вдячність панові Ігорю Возякову і сподіваємося, що його шляхетний вчинок знайде послідовників в Україні та світі».

Нагадаємо, під час обговорення проекту рішення на сесії депутат Ірина Фаріон з голосу внесла пропозицію замінити у зверненні фразу «благородний жест» на «адекватний жест». Правка була підтримана депутатами. В остаточному варіанті рішення облради, підписаному головою Олегом Панькевичем, як бачимо, фігурує словосполучення «гідний жест».

Зазначимо, попри певні дискусії звернення з подякою російському меценатові підтримала більшість – 68 депутатів облради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 19:27 :33