Новини » Суспільство

Мирославу Скорику сьогодні – 73

Композитор, диригент, теоретик та педагог Мирослав Скорик сьогодні відзначає 73-річчя. Класик сучасної української музики народився 13 липня 1938 р. у Львові.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

У 1947 р. батьків майбутнього композитора було вивезено до Анжеро-Судженська Кемеровської області. В Сибіру майбутній композитор навчається гри на фортепіано в учениці Рахманінова, Валентини Касторової, і тоді вже виявляє нахил до композиції. До Львова повертається у 1955 р., вступає до консерваторії та навчається композиції в класі С. Людкевича та А. Солтиса. Його дипломною роботою стала кантата «Весна» на слова Івана Франка. В аспірантурі Московської державної консерваторії ім. П. Чайковського навчається у класі професора Дмитра Кабалевського. З 1963 року М. Скорик починає працювати викладачем Львівської консерваторії на кафедрі теорії музики і композиції, а у 1964 р. Скорик пише музику до кінофільму С. Параджанова «Тіні забутих предків». Із музики до кінофільму «Високий перевал» режисера В. Денисенка походить його знаменита «Мелодія», що стала своєрідною візитною карткою нової української музики.

У середині 1960-х років композитор звертається до жанрів естрадної пісні, балету, але найбільшу популярність у його доробку здобув «Карпатський концерт» для оркестру (1973), який з успіхом виконувався в багатьох країнах Європи і Америки. У 1968 р. М. Скорик переїжджає до Києва, на посаду викладача класу композиції в Київській державній консерваторії ім. П. Чайковського. За Концерт для віолончелі та симфонічного оркестру (1983) композитор отримав Державну премію України ім. Т. Шевченка (1987).

У 1984 р. М. Скорик стає професором кафедри композиції Львівської консерваторії, у 1987 р. повертається до Львова, очолює кафедру композиції у консерваторії та Львівську організацію Спілки композиторів України. Створив балет «Соломія Крушельницька», що під назвою «Повернення Баттерфляй» поставлений на сцені Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької у 2006 р., цикл прелюдій і фуг для фортепіано, і «Диптих» для камерного оркестру. Багато гастролює в Італії, Німеччині, США, Канаді, Австрії, Росії та Польщі. У 1999 р. очолив Інститут музичної україністики та кафедру української музики Національної музичної академії України ім. П. Чайковського. В цьому ж році був обраний членом-кореспондентом Академії мистецтв України. З 2006 р. – голова Спілки композиторів України. У доробку останніх років – опера «Мойсей» за поемою Івана Франка, кантата на вірші Т. Шевченка «Гамалія», духовний концерт-реквієм.

У серпні 2008 р. Мирославу Скорику присвоєне звання Героя України.

Loading...