Новини » Львів 8 липня, 2011, 13:25
Ярослав Дубневич допоміг завершити пам’ятник УГВР у селі Сприня

У п’ятницю, 8 липня, завершено спорудження пам’ятного знаку на місці Великого Збору Української Головної Визвольної Ради у селі Сприня Самбірського району. Це стало можливим завдяки допомозі депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

Частину пам’ятного знаку УГВР було споруджено ще у 2009 році. Однак на ньому не було встановлено фігур державних діячів України часів 2-ї світової війни: Кирила Осьмачка, Романа Шухевича, Ростислава Волошина, о. д-ра Івана Гриньоха, Дарії Ребет.

Фігури було відлито автором монумента скульптором Іваном Самотосом уже давно. Однак скульптор відмовлявся віддавати їх доти, поки йому не оплатять вартість фігур. Очевидно, що у протилежному випадку він міг би чекати цих грошей ще дуже довго.

Як не дивно, але Львівська обласна рада, де більшість мають представники національно-демократичних та націоналістичних сил, чомусь проігнорувала факт недобудови пам’ятника у Сприні. Цього року з обласного бюджету на відзначення річниці створення УГВР було виділено лише 10 тисяч гривень, яких вистачить хіба на оренду автобусів для довезення туди ветеранів ОУН-УПА. І це в той час, коли на проведення державних свят і визначних дат в обласному бюджеті закладено 1 мільйон 100 тисяч гривень.

Переконавшись у тому, що обласна рада, попри критику на свою адресу, не бажає добудовувати пам’ятний знак у Сприні, Ярослав Дубневич виділив на це власні кошти. Це дозволить відзначити чергову річницю УГВР на високому рівні.

Ветеран ОУН-УПА з Самбора Микола Петрущак: «...Від імені своїх товаришів, ветеранів ОУН-УПА і свого особистого, хочу висловити вдячність депутату обласної ради Ярославу Дубневичу за допомогу у завершенні пам’ятного знаку. З кожним роком нас, ветеранів, стає усе менше. Дуже добре, що ті, хто залишився у живих, зможуть побачити на власні очі завершений пам’ятник у Сприні, місці створення УГВР, і відчують, що у владі є люди, які про них пам’ятають. Сподіваюся, що відтепер відзначення річниці УГВР набуде ще більшої популярності, у тому числі і серед молоді, яка відкриє для себе цю героїчну сторінку нашої історії».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 15:24 :45