Новини » Регіони 7 липня, 2011, 10:25
Мешканці 10 сіл Рівненщини безкарно збиратимуть у Білорусі гриби та ягоди

Мешканцям одного з північних районів Рівненської області, Рокитнівського, який межує з Білоруссю, відтепер буде легше перетинати кордон із сусідньою державою.

Як повідомили ЗІКу 7 липня у прес-службі Рівненської обласної державної адміністрації, протокол про спрощення процедури перетину кордону для мешканців десяти сіл Рокитнівського району підписано між Держприкордонслужбою України та Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь під час робочої зустрічі за участі заступника голови – керівника апарату Рівненської облдержадміністрації Андрія Лавренчука.

Селянам, зокрема, дозволено у сезон збирання грибів і ягід переходити українсько-білоруський державний кордон поза пунктами пропуску. Отже, понад 10 тисячам мешканців сіл Обсіч, Дубно, Познань, Глинне, Хміль, Березове, Заболоття, Грабунь, Дроздинь та Старе Село Рокитнівського району тимчасово спростили перетин кордону.

Для повного вирішення проблеми нелегальної міграції голова облдержадміністрації Василь Берташ неодноразово ініціював створення додаткових пунктів пропуску у прикордонних районах – Рокитнівському, Дубровицькому та Зарічненському. Щоправда, ці проблеми можна розв’язати лише на урядовому рівні обох держав, – зазначив очільник краю. За його словами, підписання протоколу стане продовженням перемовин із сусідами.

Довідка ЗІКу.

Мешканці північних районів Рівненської області влітку та восени традиційно збирають дари лісів на території Білорусі. Робили вони це ще за тих часів, коли землі обох держав не були розділені кордоном. Останніми роками через нелегальні походи за ягодами чи грибами неодноразово виникали сутички між місцевим населенням і прикордонниками. Зафіксовані факти затримання на території Білорусі українських селян-порушників кордону. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:39 :23