Новини » Регіони 30 червня, 2011, 13:57
В українському етапі конкурсу «Митець Дунаю» переміг закарпатський школяр
Лебідь-переможець
Лебідь-переможець

В українському етапі конкурсу «Митець Дунаю» переміг закарпатський школяр Віталій Кічера з с. Довге Поле Ужгородського району, що належить до Баранинської сільської ради. Хлопчик поїде до Будапешту, де на фінал конкурсу зберуться переможці кожної з країн, що належать до басейну Дунаю.

Про це власкорові ЗІКу повідомила представник Закарпатського відділення Всеукраїнської екологічної ліги Олена Марушевська.

Переможець приготував для конкурсу композицію – вирізав птаха із звичайної автомобільної шини, вклавши у виріб екологічний підтекст.

Сам конкурс проходив у с. Ясіня Рахівського району під час традиційного дитячого фестивалю «Тиса – молодша сестра Дунаю», що проводиться у кожній з 14 країн Дунайського басейну з нагоди відзначення міжнародного свята – Дня Дунаю. На святкуванні, яке складалося із кількох конкурсів, побували й журналісти з Ужгородського прес-клубу.

Тема фестивалю цього року – «Допоможемо нашій Тисі». У рамках свята на Рахівщині відбувся український етап міжнародного конкурсу «Митець Дунаю». Вироби учасників були представлені у формі виставки. Учні шкіл підготували композиції на водну тематику – про красу річок та загрози, які постають перед ними. Діти не тільки зображували проблеми річок, але й пропонували шляхи їх вирішення, наприклад, розробили схему-макет станції очистки води.

У конкурсі «Екологічна реклама» переможцем визнали команду з с. Ясіня, яка розробила «екологічні дорожні знаки», наприклад, «Не бити струмом рибу», «Не кидали сміття з вікон», «Не під’їжджати на тракторі близько до води» тощо. Діти самостійно намалювали відповідні позначки, за що й були відзначені та нагороджені цінними призами.

У конкурсі на тему збереження природи «Тиса має талант» 2 перші місця посіли Рахівський будинок творчості та екологічна бригада Чорної Тиси. Рахівчани підготували справжню творчу композицію «Хай живе Дунай» - хлопчик і дівчинка самі склали пісню, а їхні друзі різного віку, виступаючи під час виконання пісні на сцені, імітували річкові хвилі.

Фестиваль загалом зібрав кількадесят виступів творчих талановитих діток. Дорослі тим часом змагалися у кулінарному конкурсі «Тисяйська юшка».

Організаторами фестивалю є Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги та Закарпатський облводгосп. Свято відбулося за підтримки Закарпатської обласної адміністрації, Міжнародної комісії з захисту р. Дунай, проекту ЄС «Посилення підтримки відомствам України, відповідальним за впровадження Дунайської та Рамзарської конвенцій», Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України. Почесними гостями свята стали представники Делегації Європейського Союзу в Україні.

Довідка ЗІКу.

День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, спрямованим на інформування і підвищення екологічної культури громадян. Його організовує Міжнародна комісія з захисту р. Дунай, фестиваль святкується одночасно у 14 країнах Європи. Вже п’ятий рік поспіль Україна (Закарпатська область) долучається до святкування Дня Дунаю. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:00 :56