Новини » Львів 30 червня, 2011, 16:53
У Львові біля каплиці, за яку йде боротьба, встановлять хрест

Львівська міська рада дала дозвіл парафіянам Церкви святого Йосафата (УГКЦ) встановити хрест на вул. Плуговій,6 біля каплиці Матері Божої Неустанної Помочі.

Відповідну ухвалу було прийнято сьогодні, 30 червня, на сесії ЛМР. «За» проголосувало 67 депутатів.

З відповідним проханням до Львівської міської ради звернулася Львівська архієпархія УГКЦ. За словами депутата Романа Грицевича, є дозвіл від Архієпископа Львівського УГКЦ владики Ігоря Возьняка. Депутат Любомир Мельничук додав, що є велика проблема з цією каплицею, і мешканці також просять надати дозвіл УГКЦ на встановлення хреста. Мер Андрій Садовий після прийняття рішення одразу попросив поінформувати про це громаду.

Нагадаємо, сьогодні під стіни Ратуші вийшли мешканці вул. Плугової. За їхніми словами, віднедавна спокійне життя їхнього району порушили так звані підгорецькі отці – «Секта Догнала». Вони розпочали незаконну реконструкцію каплички на вул. Плуговій,6 та хочуть створити там свій осередок. Мешканці категорично проти цього і застерігають та просять молитви, щоб навернути цих людей, які потрапили під вплив секти і просять не допустити її поширення у Львові.

Окрім того 1 червня Архієпископ Львівський Української греко-католицької церкви Ігор (Возьняк) звернувся до депутатів Львівської міської ради з приводу незаконної реконструкції та перебудови каплиці Матері Божої Неустанної Помочі, яку ніяк не хочуть повернути УГКЦ. Відповідно до архівних правовстановлюючих документів, будівля каплиці історично належить Отцям чину Найсвятійшого Ізбавителя (Редемптористам). Під час заборони УГКЦ радянською владою каплиця була відчужена та використовувалась, як складське приміщення. Протягом тривалого часу УГКЦ намагається повернути у свою власність будівлю цієї каплиці, проте каплиця і досі залишається поза власністю церкви і її далі використовують не за призначенням.

Як вказано у зверненні, на цей час невідомі особи здійснюють реконструкцію та перебудову каплиці без жодних правових підстав та без будь-яких дозвільних документів, що є грубим порушенням норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та положень інших нормативно-правових актів у сфері містобудування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:48 :48