Новини » Регіони 24 червня, 2011, 10:45
Луцька влада офіційно капітулювала перед ФК «Волинь»

Майно комунального підприємства «Луцький стадіон «Авангард» передано ТОВ «Футбольний клуб «Волинь», президентом якого є відомий бізнесмен, депутат облради Василь Столяр.

Про це ЗІКу повідомили у відділі інформаційної роботи Луцької міськради.

Таке рішення після тривалого обговорення та змін ухвалили депутати міської ради. Відповідно до нього, обранці луцької громади погодили проекти двох мирових угод і ліквідували комунальне підприємство «Луцький стадіон «Авангард».

Відтак, за рахунок передачі майна стадіону «Авангард» ТзОВ «Феміда-Інтер» та ТОВ «ФК «Волинь» (фактичним власником обох структур є Столяр, – ЗІК), його борг на понад 10 млн грн повністю погашено.

Довідка ЗІКу.

Чотири постійні депутатські комісії Луцької міськради під час спільного засідання 20 червня погодили проект рішення щодо затвердження договору оренди нежитлових приміщень та споруд стадіону «Авангард». Головував на депутатському зібранні секретар міськради Григорій Пустовіт. Він пояснив, що фактично відбувається спільне засідання чотирьох постійних комісій – бюджетної, майнової, земельної та спортивної.

Як з’ясувалося, луцька мерія війну за стадіон «Авангард» футбольному клубу «Волинь» та фірмі «Феміда-Інтер» (фактичним власником обох структур є депутат Волинської облради Василь Столяр, – ЗІК.) програла гучно і з тріском. За словами першого заступника луцького мера Святослава Кравчука, всі суди влада програла, за винятком одного, який встановив за міськрадою право власності на стадіон. Однак набрало законної сили рішення про стягнення на користь «Феміди-Інтер» з комунального підприємства «Луцький стадіон «Авангард» майже 7,5 мільйона гривень. Окрім того, ще 2,7 мільйона гривень мають стягнути з КП на користь ВАТ ФК «Волинь». Таким чином, сукупний борг комунального підприємства перед Столяром перевищив 10 мільйонів гривень, а для його стягнення відкрито виконавче провадження.

«У принципі, в цьому договорі оренди включено всі ті пункти, які були в дорученні виписані в рішенні Луцької міськради», – переконує Святослав Кравчук.

Власне, за проектом мирової угоди, підписання якої передує укладанню договору оренди, випливає декілька цікавих моментів. На них вказав член бюджетної комісії, голова фракції «Батьківщини» в міськраді Юрій Корольчук. Фактично, у власність футбольному клубу переходить велика частина споруд та будівель на стадіоні, на яких певні роботи здійснювалися коштом Столяра. Натомість заборгованість мерії перед «Фемідою-Інтер» обсягом 7,5 млн грн. списується. А решту об’єктів, що лишаються у власності міськради, передають футбольному клубу в пільгову оренду – за 1 гривню на 49 років. А за це Василь Столяр погодився «списати» ще і 2,7 млн грн.

«То давайте ми не будемо тут словоблудити і скажемо: ми передаємо стадіон у власність», – зазначив Корольчук. За його словами, у комунальній власності лишається ледь не дріб’язок. «Ну, стіл і вбиральня, і гараж металевий. То давайте їм тоді все передамо. Для чого нам шестиочкова вбиральня?» – поцікавився Юрій Корольчук.

Своєю чергою, начальник відділу комунального майна Тарас Яковлев пояснив, що з ФК досягли домовленості. Згідно з нею, все, що відремонтувала «Феміда-Інтер», вона забирає собі. «І так трапилось, що вбиральня шестиочкова лишається міськраді», – зазначив Тарас Яковлев.

А присутній на засіданні комісій Василь Столяр пояснив присутнім: «Якщо чесно, то на сьогодні у громади нема стадіону. Все, що тут говориться – це добре. Але у вас – немає нічого. Борги арештовані», – підкреслив він. Василь Столяр запевнив: якщо під час сесії міськради у четвер, 23 червня, мирову угоду та договір оренди не затвердять, то наступного дня він просто викупить стадіон на прилюдних торгах.

А начальник юридичного відділу муніципалітету Марина Мартіросян нагадала: львівські експерти оцінили майновий комплекс спортивної арени лише у 7,5 млн грн. А оскільки аукціон призначено повторно, то «Феміда-Інтер» має можливість викупити стадіон за стартовою ціною на 30% дешевшою.

Зрештою, усі чотири комісії одностайно погодили запропонований варіант рішення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:13 :06