Новини » Відео 16 червня, 2011, 9:25
Повне місячне затемнення побачили на трьох континентах

Перше в 2011 році місячне затемнення завершилося о 02.00 – Місяць повністю вийшов із земної півтіні.

Затемнення від початку й до кінця змогли побачити жителі Західної Африки, південних регіонів Росії, Близького Сходу, Центральної Азії, Індії й західних районів Китаю, західного узбережжя Австралії.

У Південній Америці, східній Африці й у Західній Європі, північній частині європейської Росії було видно деякі фази після сходу Місяця, а в Китаї, на Уралі, у Монголії, більшій частині Австралії було видно початок затемнення перед заходом Місяця.

Жителі північної Америки, російського Далекого Сходу й півночі Сибіру затемнення цього разу не побачили.

Повної фази, коли земна тінь повністю закрила місячний диск, затемнення досягло о 22.20. Повна фаза тривала до півночі. Повністю Місяць вийшов із земної півтіні о 2 годині ночі, пишуть «Українські новини».

Попереднє місячне затемнення було повним і відрізнялося тим, що вперше майже за 400 років збіглося із днем зимового сонцестояння, 21 грудня.

В 2011 році буде ще одне повне місячне затемнення – 10 грудня.

Як повідомлялося раніше, 15 червня пройшло друге часткове сонячне затемнення в 2011 році. Побачити, як тінь Місяця закриває частину сонячного диска, зможуть жителі північного Китаю, східного Сибіру, російського Далекого Сходу, Кольського півострова, Ісландії, Гренландії й Канади.* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 02:24 :10