середа, 15 червня, 2011, 16:08 Львів
У Львові відбудеться концерт пам’яті Богдана Сапелюка

У четвер, 16 червня, в концертному залі ім. Ст. Людкевича Львівської обласної філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться концерт пам’яті аранжувальника військово-патріотичної музики та української класики на духові оркестри Богдана Сапелюка.

Повідомила ЗІКу прес-служба ЛМР.

Концерт організований Військово-музичним управлінням Генерального штабу Міністерства оборони України, управлінням культури Львівської обласної державної адміністрації, управлінням культури Львівської міської ради, Львівською обласною філармонією до 20-ї річниці незалежності України та в знак увіковічення пам’яті видатного українського композитора та аранжувальника.

У штабу, головний військовий диригент Збройних Сил України, народний артист України, генерал-майор Володимир Деркач, Самодіяльний духовий оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (керівник – старший лейтенант Богдан Кладько), Духовий оркестр Львівської дитячої музичної школи № 4 (керівник – Євген Коваль), Духовий оркестр «Галицькі дударі» (керівник – Ігор Василів), Духовий оркестр Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (керівник – капітан Ігор Дубно), Духовий оркестр Львівського державного музичного училища ім. Ст. Людкевича (керівник – Заслужений артист України Василь Кочубей), Військовий оркестр та вокальна група Ансамблю пісні і танцю Західного територіального Центру військово-музичного мистецтва (начальник Центру – художній керівник капітан Богдан Катриняк, мистецький керівник Центру – Заслужений діяч мистецтв України Микола Орач, начальник оркестру – заступник начальника Центру капітан Ігор Кузик, начальник Ансамблю пісні і танцю – старший лейтенант Ігор Пендюк).

Режисер і ведучий концерту – директор Львівського обласного центру народної творчості, кандидат педагогічних наук Роман Береза. Початок о 19 год.

Довідка.

Автором перших маршів на теми січових та повстанських пісень був Богдан Михайлович Сапелюк. Він народився 17 червня 1942 року в селі Бужок біля Золочева на Львівщині.

Змалечку грав на різних музичних інструментах, зокрема й на духових: кларнеті, трубі, баритоні, тромбоні.

Богдан Сапелюк був людиною дуже талановитою і дуже працьовитою. Не вступивши до вузу після закінчення школи, відслужив військову службу. Служив у тодішньому Ленінграді, в духовому оркестрі.

Вступив Богдан до Львівської політехніки у 1964 році. Якщо вираховувати щотижневе навантаження Сапелюка-студента, то два вечори він проводив на репетиціях самодіяльного симфонічного оркестру політехніки, два – духового оркестру, ще два – гра (для заробітку) в танцювальному оркестрі в інститутському клубі. При цьому навчався майже винятково на «відмінно», а у вільний час студіював технічну літературу. Став інженером з електронної техніки, спеціалістом дуже солідної кваліфікації, а вже пізніше самостійно перекваліфікувався на програмувальника, причому спочатку працював на так званих «великих» машинах, потім перейшов на персональні комп’ютери.

Ним написано біля десятка маршів, які грають в армійських, шкільних, напівпрофесійних і професійних оркестрах у багатьох регіонах України, українськими духовими оркестрами в Чикаго (США) і Торонто (Канада).

Значну роль відіграв Сапелюк у функціонуванні професійного Галицького духового оркестру, який працював у Львові в 90-х роках минулого століття. Крім укладання маршів, він зробив величезну кількість аранжувань для духового оркестру: оперні увертюри, арії та пісні, акомпанементи для солістів-вокалістів та інструменталістів, маловідомі твори українських композиторів тощо. Великим успіхом користувалось, зокрема, його перекладення Великого фіналу з другого акту опери Дж. Верді «Аїда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-12 19:37 :09