Новини » Відео 8 червня, 2011, 10:07
На Сонці зафіксували унікальний шторм

У вівторок Сонце викинуло незвичайно велику кількість плазми, яка потім, опускаючись, покрила приблизно половину його поверхні.

«Сонце зробило досить вражаючий викид протуберанців, який супроводжувався сонячним спалахом і викидом часток з високою енергією, але я ніколи раніше не бачив викиду такого великого обсягу матерії. Наче хтось підкинув у повітря гігантський грудку бруду, а потім вона впала», – розповів Алекс Янг, астрофізик, що вивчає Сонце в Центрі космічних польотів імені Годдарда при NASA і розповідає про свою роботу на сайті The Sun.

Сонячний шторм досяг свого піку у вівторок, продовжуючись більше трьох годин. Він відноситься до подій середнього масштабу і не представляє небезпеки для штучних супутників Землі, а також наземного устаткування.

Проте в середу все-таки може відбутися магнітна буря, але вона дасть про себе знати в основному північними сяйвами. «Хвилюватися тут немає про що. Це просто дуже красиво», – сказав Янг.

Викиди високоенергетичних часток мчать до Землі зі швидкістю близько 5 млн км / год. Судячи з їх напрямку, вони пройдуть в основному повз Землю, так що вплив на нашу планету виявиться досить незначним, проте сліди їх присутності протягом декількох днів все-таки будуть відчуватися.

З романтично налаштованим астрофізиком Янгом, що чекає виключно красивого північного сяйва, не цілком згодні в Національній службі погоди США, пише газета The Daily Mail.

Програмний координатор Центру прогнозування космічної погоди Білл Муртаг заявив, що такий рівень сонячної радіації не спостерігався з грудня 2006 року, і тому перебої в роботі супутників і наземних засобів зв’язку все-таки можливі. Спалах відіб’ється на роботі навігаційного обладнання і може викликати зміну маршрутів авіарейсів, що пролягають через полярні регіони Землі.

Унікальність викиду ще й у тому, що деякі частинки виявилися нетрадиційно холодні – їх температура становила лише близько 80 тис. градусів Цельсія, хоча температура сонячної корони зазвичай становить 500 тис. – 10,9 млн градусів, а під час сонячних бур може розігріватися і до декількох десятків мільйонів градусів.

В даний час Сонце знаходиться в активній фазі свого 11-річного циклу, який відомий як сонячний цикл № 24. Кілька космічних апаратів НАSА стежать за сонячною активністю, щоб заздалегідь попереджати Землю про спалахи й магнітні бурі, пише NEWSru.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 23:14 :28