Новини » Суспільство 6 червня, 2011, 17:39
У львівському «Альянсі Франсез» українці з фото трощать стереотипи
  • Фотопроект Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом»
  • Фотопроект Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом»
  • Фотопроект Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом»
  • Фотопроект Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом»
  • 6 червня 2011 р. Фотовиставка Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом» у приміщенні «Альянс Франсез» у Львові

Після виставки у Парижі фотограф Кирило Горішний, француз українського походження, завітав до Львова зі своїм фотопроектом «Українці між Сходом і Заходом». Каже – намагався ламати стереотипи іноземців про наш народ.

Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Виставку у Львові експоновано у приміщенні «Альянс Франсез», що, як наголосив представник Посольства Франції у Львові Жером Ваннепен, уже півтори року радо приймає у себе цікаві фотопроекти.

Перше враження від знайомства з виставкою дуже цікаве. На виставці портрети людей з різних куточків України, різного соціального статусу, але автор називає тільки їх імена, таким чином урівнюючи і акцентуючи їх людську гідність. А її, тої гідності, однаковою мірою вистачає всім. Портретовані, незалежно від того, в якому інтер’єрі їх спіймав об’єктив фотоапарата, аж світяться життєствердністю і впевненістю у тому, що роблять. Це політики і шахтарі, пастухи і випускниці, священнослужителі різних культів, ветерани Червоної армії та УПА, письменники і офісні працівники. Навколо них можуть бути совдепія, бруд, порепані стіни чи кічова розкіш – вони однаково горді, сприймають все як належне. І не виглядають як ті українці, яких зображають для діаспори – обов’язково нещасні або шароварно-вишивані.

Кирило Горішній – фотограф, що втнув цікаву штуку: народившись у Франції, поїздивши світом, вернувся в Україну і живе тут вже 8 років, – розповідає: «Я хотів подолати ті стереотипи, які ми часто бачимо у Франції до українців. Там часто показують, що на Заході України бандерівці-інтелектуали, а на Сході – шахтарі-бандити. Звісно, не всі так вважають, але дуже часто можна стикатися з такою карикатурою у Франції». Фотограф додав, що виконуючи редакційні завдання чи замовлення, об’єктивно показати Україну було неможливо. Бо діаспора часто хоче бачити ностальгічні мотиви, як то вишиванки, а міжнародна преса переважно хоче, аби їм фотографували бідність чи Чорнобиль. Тому він вирішив особисто підготувати такий проект. Наголосив, що не претендує на істинність в останній інстанції – просто намагався бути правдивим і щирим у тому, що відтворював і показував. Та і, великою мірою, важко однією виставкою показати цілий народ: «Це дуже суб’єктивно, це мій погляд і я не претендую показати правильне суспільство. Просто показую те, що бачу і відчуваю».

Виставка інспірована ліберальними цінностями, зокрема гендерною рівністю. Автор ніби показує усьому світу, що ось – народ його дідів нічим не гірший за авторитетну Європу: в Україні є свої моряки і спортсмени, жінки-політики і меценати, батьки і школярі, просто цікаві характерні люди.

Окрім Жерома Ваннепена, керівника «Альянс Франсез» Наталі Демчук та самого автора проекту, на відкритті виступили також представниця Фундації «Альянс Франсез» у Парижі Кандіс дю Шела та координатор мережі «Альянс Франсез» в Україні Елізабет дю Брейд де Понбріян. Вітали автора та констатували, що львівський «Французький альянс» третій в Україні за рівнем активності та мотивованості («Альянс Франсез», як завжди, потішив якісним перекладом прямої мови учасників конференції, тому варто відзначити асистента директора Віру Савчак, яка зробила промови франкомовних гостей доступними та зрозумілими для всіх учасників свята).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 13:17 :15