Новини » Львів

ПАТ «Львівобленерго» визнає неправомірним відключення електрики за борги з квартплати

У відповідь на численні звернення ЗМІ Львівщини та України ПАТ «Львівобленерго» роз’яснюють ситуацію щодо правомірності дій ЛКП по відключенню споживачів від електромережі у зв’язку з боргами за квартплату.

Про це ЗІК повідомили у відділі корпоративних зв’язків ПАТ «Львівобленерго».

Редакція ЗІКу подає роз’яснення «Львівобленерго» у повному обсязі:

«Відносини побутових споживачів та ПАТ «Львівобленерго» регулюються договором про користування електричною енергією, який укладається у відповідності до чинних Правил користування електричною енергією для населення (далі – ПКЕЕН), затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 1357 від 26.07.1999р.. У документі визначено права, обов’язки та відповідальність обох сторін, а також припинення послуг електропостачання без згоди споживача у випадках, які передбачені ПКЕЕН.

Вищевказаний договір, чинне законодавство України, ПКЕЕН, інші нормативно-правові документи не передбачають права третіх осіб, в даному випадку ЛКП, втручатись у відносини між споживачем та енергопостачальником та вчиняти самовільні дії щодо відключення споживачів від електромережі за борги за квартплату.

Внутрішньобудинкові електромережі є технологічними електромережами, через які здійснюється транзит електроенергії до споживачів ПАТ «Львівобленерго». Балансоутримувачами внутрішньобудинкових електромереж є ЛКП.

Згідно з чинним законодавством України між ПАТ «Львівобленерго» та ЛКП укладені договори про спільне використання технологічних електромереж (внутрішньобудинкових), в якому прописані права та обов’язки обох сторін.

Договір про спільне використання технологічних мереж не передбачає припинення послуг з електропостачання споживачам ПАТ «Львівобленерго» зі сторони ЛКП.

Довідка.

Витяг з Правил користування електричною енергією для населення.

П.34. Користування електричною енергією може бути тимчасово припинено у разі:

  • проведення планових ремонтів електроустановок і електричних мереж;
  • виникнення режимів, безпосередньо не пов’язаних з аварією, за яких провадиться обмеження відпуску електричної енергії та потужності.

П.35. Енергопостачальник має право відключити споживача у разі:

  • самовільного підключення до електричної мережі;
  • розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби;
  • порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначеному ПКЕЕН, або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості;
  • неоплати за встановлення нового приладу обліку відповідно до ПКЕЕН або інших платежів згідно з ПКЕЕН;
  • невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;
  • зниження показників якості електричної енергії з вини споживача.
Loading...