Новини » Львів 2 червня, 2011, 17:33
ZIK: Думу звільнять з начальника Головавтотрансінспекції Львівщини?

Результати низки викривальних розслідувань було оприлюднено в програмі «Хто тут живе?» на телеканалі ZIK 1 червня. Оцінити і прокоментувати розкриті журналістами факти махінацій з бюджетними коштами, тендерними закупівлями та зловживанням службовим становищем запросили представників обласних міліції та прокуратури. А народний депутат, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правосуддя Юрій Кармазін перебував на прямому відеовключенні з Києва.

Зокрема, один із сюжетів стосувався героя «Хто тут живе?» Ігоря Думи, начальника територіального Управління Головавтотрансінспекції у Львівській області. Як стало відомо, після журналістських викриттів, його планують звільнити.

«На початку квітня ми ініціювали подання до прем’єр-міністра, міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова про звільнення з посади Ігоря Думи», – повідомив у телефонній розмові начальник управління розвитку інфраструктури ЛОДА Володимир Корпан: «Ми отримали листа від начальника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку про те, що вони просять нас погодити звільнення пана Думи із займаної посади».

Раніше, 16 лютого у програмі було показано журналістські розслідування щодо начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області Ігоря Думи. Журналісти не лише виявили у нього майна на мільйони гривень, але й викрили факти, що посадовцю і його сім’ї належить одразу 6 транспортних компаній. При цьому, він є членом конкурсного комітету, який визначає переможців на автобусних маршрутах загального користування. За дивним збігом, фірми, до яких має відношення п. Дума, часто стають переможцями у тендерах.

За українським законодавством, до складу конкурсного комітету не можуть входити представники автомобільних перевізників, які або планують, або вже провадять діяльність на ринку перевезень пасажирів, а також представляють інтереси окремих автомобільних перевізників. Однак, Ігор Дума далі працює на своїй посаді, що дозволяє йому успішно розвивати власний бізнес – констатують журналісти. «Така людина може перебувати на своїй посаді?», – запитав ведучий «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов.

«Маючи таку інформацію, керівництво обласної адміністрації буде вживати всіх заходів щодо цієї справи», – пообіцяв під час програми 16 лютого начальник управління розвитку інфраструктури ЛОДА Володимир Корпан.

Незважаючи на порушення тендерного законодавства, «дане питання не перебувало у полі зору прокуратури», – зауважив присутній у студії в.о. начальника відділу Прокуратури Львівської області Любомир Процак.

«Я вражений тією безвідповідальністю, яку побачив з боку керівника обласної міліції та прокуратури. Повідомлення ЗМІ про порушення законодавства мають бути взяті до розгляду», – заявив під час прямого відеовключення з Києва перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правосуддя Юрій Кармазін: «Дії Ігоря Думи чітко підпадають під вимогу Закону України «Про боротьбу з корупцією». Як мінімум наявні адміністративні правопорушення, а тут можуть бути і ознаки кримінально-карних діянь. Звертаюсь через вашу програму до голови Львівської обласної адміністрації Михайла Цимбалюка, щоб він відсторонив Ігоря Думу з посади».

Журналісти «Хто тут живе?» простежать чи звільнять Ігоря Думу з державної посади про що повідомлять глядачів.

 

Програма журналістських розслідувань «Хто тут живе?» розкриває усю правду про чиновників, депутатів, суддів і правоохоронців щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK. Усі проекти телеканалу ZIK на сайті www.tv.zik.ua.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 09:45 :49