live
Новини » Економіка

НБУ розмірковує над наданням рублю особливого статусу

Нацбанк аналізує можливість надання російському рублю особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари і євро.

Про це заявила директор Генерального департаменту кредитно-грошової політики Нацбанку Олена Щербакова, пише DT.UA.

За словами представника НБУ, основна перешкода для включення російського рубля до інвестиційної групи валют (1 група класифікатора) – це те, що рубль не є вільно конвертованою валютою на зовнішньому ринку, до того ж більшість центробанків і МВФ не використовують її при формуванні своїх золотовалютних резервів.

Проте в НБУ ведуться дискусії про виведення цієї валюти в окрему групу. Це дозволить банкам – в першу чергу, з російським капіталом – залучати кредити в рублях. А потім – конвертувати ці гроші в гривню за допомогою своп-операцій, які НБУ запускає з 30 травня цього року, – пише «Сегодня».

«У сегменті нашого ринку російський рубль буде тримати відсотків 10. Це валюта нашого основного торгового партнера, – зазначила Щербакова. – Ті дії, які представлені на ринку, – це якісна зміна структури валютного ринку. Робити кілька таких змін може бути не зовсім правильно. Природно, що до питання російського рубля ми будемо повертатися».

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що його країна домагатиметься панування російського рубля над іншими валютами регіону. «Сподіваюся, що ми будемо зміцнювати національну валюту і зробимо її резервної для нашого регіону. У всякому разі, на пострадянському просторі «, – сказав Путін. Від також зазначив, що Україна сама просить РФ перейти на рублі при розрахунках за газ.

Разом з тим нагадаємо, що глава НАК «Нафтогаз» Євген Бакулін раніше заявив, що навпаки, саме російська сторона запропонувала Україні перейти на розрахунок у рублях. Він також зазначив, що дана ініціатива в даний час обговорюється з НБУ, який відноситься до цієї пропозиції позитивно.

Loading...