Новини » Політика 28 травня, 2011, 13:16
Скандал України з Чехією вигідний Росії, – чеський дипломат

Колишній посол Чехії в Україні Павел Маша вважає нещодавній дипломатичний скандал з Чехією провокацією «проросійського крила» української влади.

Він аргументує присутність «російського сліду» тим, що вся операція була провернула публічно, а не «тишком», як це зазвичай робиться, якщо проблеми дійсно виявлені, передає ЛігаБізнесІнформ з посиланням на радіо «Прага».

Відповідаючи на питання, наскільки вигідний цей скандал Росії, Маша зазначив, що Росія зацікавлена ​​в посиленні економічного співробітництва в рамках Митного союзу.

«Останнім часом зі слів і дій Януковича стало зрозуміло, що співпраця з Росією – не єдина альтернатива для України, що вона могла б укласти подібну домовленість з ЄС. З цієї причини, економічно-політичної, Росії було б вигідне охолодження відносин між Україною та ЄС», – вважає дипломат.

У той же час, зазначив екс-посол, багато політичних діячів України не вважають цей демарш ходом офіційного Києва, але акцією частини урядового істеблішменту.

«Конкретно згадується Служба безпеки України, яка цю аферу провела за згодою частини уряду (головне – зробила її гучною і доступною громадськості, це дуже важливо, що вона не зробила це тихо). Але це аж ніяк не можна вважати позицією», – сказав він.

Маша також зазначив, що на противагу «проросійському крилу» в Україні існує не стільки «прозахідне», скільки «українське крило», «яке веде політику лавірування між ЄС і Росією, на відміну від «проросійського» крила, яке цілком віддане інтересам Росії».

При цьому дипломат вважає, що «проросійські сили» можуть посилити свій тиск на нинішнього президента Віктора Януковича.

«Дуже важко зрозуміти, який реальний вплив президента Януковича. На заході його звинувачують в автократії, що, припустимо, правда, в самій Україні, але він також залежний від інших структур, назвемо їх – економічно-владні клани», – сказав екс-посол.

«Якби Янукович був твердий, в чому я не впевнений, він би продовжував дотримуватися того курсу, з яким прийшов у владу, тобто – пожинати результати добросусідських відносин з Росією, але й вимагати певних вигод від ЄС, то була його автентична політика. Зараз складно сказати, чи здатний він на цьому триматися. А «проросійські» сили, скоріше за все, будуть ставити йому палки в колеса все частіше й частіше», – підсумував Маша, повідомляє «Українська правда».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 20:38 :28