live
Новини » Економіка

Глава ради Нацбанку України пропонує змінити фінансову політику

Глава ради Національного банку України Петро Порошенко вважає, що замість концентрування зусиль на підтримці стабільного курсу гривні центральному банку варто боротися з інфляцією.

Про це він заявив каналу ТВі, повідомляє «РБК-Україна».

«Я впевнений, що Національний банк повинен ставити собі за мету не таргетування курсу, тобто утримання нерухомого курсу, незважаючи на те, що долар і євро можуть бути слабкими: їх теж друкують дуже багато. І на сьогодні фортеця валюти вимірюються попитом і пропозицією. Замість того, щоб утримувати нерухомим курс, у всьому світі центральні банки борються з інфляцією. Тобто за рахунок монетарних заходів вони стримують зростання цін, і в цьому полягає головна соціальна функція таргетування», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, сьогодні в світі існує безліч механізмів, наприклад, хеджування, що дозволяють без валютних інтервенцій і витрачання золотовалютних резервів країни стримувати спекулятивні коливання курсів.

«На сьогодні, я сподіваюся, Національний банк здатний застосовувати ці світові методи в Україні», – зазначив Порошенко.

Він також додав, що в середньостроковій перспективі передумов для знецінення гривні немає. Однак надалі для стабільності курсу необхідний приплив іноземних інвестицій і заходи для стимулювання економіки, оскільки сьогодні експортні мита і квоти, а також корупція серйозно стримують її розвиток.

Loading...