Новини » Політика

Янукович сказав Міллеру, що ні ціна, ні формула газу Україні не підходить

Президент України Віктор Янукович провів зустріч із головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером та міністром з питань палива та енергетики Юрієм Бойком.

«Треба знаходити паритетні рішення і на їх основі будувати наші відносини», – зауважив глава держави.

Про це повідомляє прес-служба Президента.

За словами Президента, він мав розмову зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим – у результаті з’явилася пропозиція провести зустріч із керівником «Газпрому» та обговорити актуальні питання нашої співпраці. В. Янукович також відзначив, що високо цінує демонстроване керівництвом «Газпрому» розуміння ситуації, в якій перебуває Україна. Так само українська сторона розуміє проблеми Росії, додав він.

Віктор Янукович вкотре наголосив: підписана в 2009 році газова угода «є некоректною по відношенню до України». «Звичайно, викликає питання і базова ціна, і сама формула. Та формула, яка застосовується в Європі, для України абсолютно не підходить», – підкреслив Президент.

Безперечно, зазначив В. Янукович, ціна на газ для нашої держави, порівняно з країнами Європи, має бути значно нижчою – враховуючи зокрема меншу відстань між Україною та Росією і підписані торік харківські угоди.

«Я б хотів, щоб ми з вами сьогодні як старі партнери обговорили цю тему», – сказав В. Янукович.

Зі свого боку голова правління «Газпрому» відзначив актуальність сьогоднішньої зустрічі – адже нині вже зрозумілою є поточна динаміка газового ринку в Європі, країнах СНД, самій Росії.

«Сьогодні я готовий з вами обговорити ті тенденції, які складаються на ринку, фактори, що впливають на нього, а також всі питання нашого перспективного співробітництва в газовій сфері», – сказав О. Міллер.

 

Loading...