Новини » Суспільство 24 травня, 2011, 14:21
Вікіпедія претендує на включення до списку ЮНЕСКО

Вікіпедія – онлайн-енциклопедія, що відкрита для поповнення та редагування користувачами мережі Інтернет, вважає себе гідною бути занесеною до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє «Телекритика» з посиланням на The Atlantic.

Онлайн-енциклопедія є найбільшим сховищем людських знань у світі. Вона існує десять років, нараховує 18 мільйонів статей 279 мовами, є одним із десяти найпопулярніших сайтів світу.

Фонд Wikimedia, який керує Вікіпедією, цього тижня звернеться до освітньої, наукової та культурної організації ООН (ЮНЕСКО) із проханням про занесення онлайн-енциклопедії до переліку світової спадщини.

Ініціатором звернення став німецький підрозділ Wikimedia. Незабаром розпочнеться збирання підписів під петицією. Якщо ЮНЕСКО дасть свою згоду на включення, Вікіпедія перебуватиме під міжнародним захистом на рівні з культурними та природними цінностями. І, ймовірно, зможе претендувати на певні ресурси міжнародної організації.

На думку Wikimedia, онлайн-енциклопедія відповідає головному критерію із переліку, що визначає об’єкти, включені до світової спадщини: «представляє творіння людського креативного генія». Чи зможе сайт, якому виповнилось десять років, вибороти місце серед унікальних пам’яток архітектури, природних об’єктів та неповторних традицій? За словами керівника прес-служби ЮНЕСКО Сьюзен Вільямс, звернення від цифрового ресурсу щодо включення до світової спадщини стане прецедентом. Одначе перешкод для цього вона не бачить: «Подаватись може будь-хто». До того ж, ЮНЕСКО завжди заохочувала передові технології. Втім, пані Вільямс висловила сумніви щодо спроможності Вікіпедії довести свою відповідність усім критеріям, серед яких є наявність потенційної небезпеки, що виправдовує встановлення захисту ЮНЕСКО.

Тим часом Вікіпедії нічого особливо не загрожує. Щороку Wikimedia збирає для підтримки сайту мільйони доларів. Джіммі Вейлз, засновник ресурсу, вважає, що звернення до ЮНЕСКО в будь-якому разі допоможе Вікіпедії, просуваючи її в усьому світі та даючи людям зрозуміти, що вона «стосується не лише технологій, але й культури, знання і освіти».

Кевін О’Браєн із The New York Times натякає, що у разі, якщо не пощастить із списком світової спадщини, Вікіпедія може претендувати на місце у переліку Нематеріальної культурної спадщини, менш відомому, але доступнішому, або ж іще менш відомому Реєстрі світової пам’яті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:07 :46